Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Діяльність 🢒 Інтернаціоналізація, Erasmus + Programme
Діяльність

Інтернаціоналізація, Erasmus + Programme

Міжнародна академічна мобільність для здобувачів освіти (наукових ступенів)

Міжнародна академічна мобільність — це можливість учасників освітнього процесу навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому вищому навчальному закладі за кордоном без відрахування чи звільнення з основного місця навчання чи роботи.

Переваги академічної мобільності є:

  • підвищення рівня кваліфікації в контексті глобальних трендів розвитку науки;
  • залучення до кращих світових практик, отримання міжнародного досвіду ;
  • підвищення конкурентоспроможності на ринку праці;
  • підвищення рівня володіння іноземними мовами;

Особливості академічної мобільності в Україні:

  • Цілі, завдання і правила мобільності визначаються Болонською декларацією;
  • Результати навчання визначаються на основі кредитів ЄКТС та зараховуються до програм навчання в Україні;
  • Види мобільності відповідають термінології та практиці Європейського простору вищої освіти;
  • Результати навчання визнаються шляхом порівняння змісту навчальних програм , а не дослівного порівняння назв курсу.

У КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого
перелік навчальних дисциплін, які будуть вивчатися під час академічної мобільності у партнерському університеті, формується самим студентом за погодженням випускової кафедри (для забезпечення оптимального навчального навантаження та гарантії у перезарахуванні кредитів по завершенню програми мобільності) та з урахуванням вимог приймаючого університету. 

Для освітньої академічної мобільності обов’язковим є укладання партнерського договору, в якому зазначаються вид, тривалість, строк мобільності, перелік та зміст освітніх компонентів тощо.

У разі коли під час участі у програмі академічної мобільності виникають ситуації, неврегульовані партнерським договором, вони можуть визначатися в договорі академічної мобільності між учасником та закладом-партнером постійного місця навчання, якщо не зачіпаються інтереси іншого закладу-партнера, і за погодженням із закладом-партнером, якщо його інтереси зачіпаються.

Види  міжнародної академічної мобільності

Основними видами академічної мобільності в Україні є:

  • ступенева мобільність — навчання у ЗВО, відмінному від постійного місця навчання учасника освітнього процесу, для здобуття ступеня вищої освіти, що підтверджується документом (документами) про вищу освіту або про здобуття ступеня вищої освіти від двох або більше вищих навчальних закладів;
  • кредитна мобільність — навчання у ЗВО, відмінному від постійного місця навчання учасника освітнього процесу, для здобуття кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи та / або відповідних компетентностей, результатів навчання (без здобуття кредитів ЄКТС), які будуть визнані у виші постійного місця навчання вітчизняного чи іноземного учасника освітнього процесу, згідно з партнерським договором, укладеним до початку мобільності.

Формами академічної мобільності учасників освітнього процесу є:

  • навчання за програмами академічної мобільності;
  • мовне стажування;
  • наукове стажування.

Найпопулярнішою програмою студентських обмінів є програма Еразмус+. 
Програма фінансується Єврокомісією і дає можливість безкоштовно реалізувати академічну мобільність в одному із європейських  закладів освіти протягом одного або двох семестрів.

Про Програму ЕРАЗМУС+ 

ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. 

Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, альянсидля розвитку інновацій, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси та має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. 

Для України Еразмус+ відкриває можливості мобільності та співпраці закладів освіти, молодіжних організацій та інших організацій, які працюють у сферах вищої освіти , професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, дошкільної, шкільної та педагогічної освіти.

Україна, територія якої визнана міжнародним правом, є країною-партнером не асоційованим до Програми, належить до складу країн Східного Партнерства – Регіон 2. В цьому статусі українські організації мають доступ до участі в конкурсах як монобенефіціари, двосторонні чи у складі партнерств з декількох країн-учасниць Програми.

Результати конкурсів

19 грудня 2024 р. було проведено засідання Конкурсної комісії щодо відбору кандидатур для участі в академічній мобільності

19 грудня 2024 р. було проведено засідання Конкурсної комісії щодо відбору кандидатур для участі в академічній мобільності науково-педагогічних працівників в рамках програми Erasmus+ в навчальному закладі Національна Академія драматичного мистецтва ім. А. Зельверовича (Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza).

Результати голосування встановили наступних переможців відбору:

  • Категорія “Науково-педагогічний працівник”, STA-Staff mobility for teaching — Лариса Іщенко (Larysa Ishchenko).
  • Категорія “Науково-педагогічний працівник”, STT-Staff mobility for training— Катерина Лук’яненко (Kateryna Lukianenko).

Відділ міжнародних зв’язків та керівництво Університету вдячні усім за участь та запрошують до співпраці у наступних проектах.

Переможців відбору просимо сконтактуватись з відділом міжнародних зв’язків з метою організації подальших кроків у реалізації академічної мобільності.

15 жовтня 2024 р. було проведено засідання Конкурсної комісії щодо відбору кандидатур для участі в академічній мобільності

Результати голосування встановили наступних переможців відбору:

Категорія “Здобувач”, Національна Академія драматичного мистецтва ім. А.Зельверовича — Ольга Камінська.

Категорія “Науково-педагогічний працівник”, Національна Академія драматичного мистецтва ім. А.Зельверовича — Лариса Іщенко.

Категорія “Здобувач”, Академія музики Яначека – Анастасія Журавльова.

Відділ міжнародних зв’язків та керівництво Університету вдячні усім за участь та запрошують до співпраці у наступних проектах.

Переможців відбору просимо сконтактуватись з відділом міжнародних зв’язків з метою організації подальших кроків у реалізації академічної мобільності.

18 жовтня 2024 р. було проведено засідання Конкурсної комісії щодо відбору кандидатур для участі в академічній мобільності (німецькомовна програма навчання).

Результати голосування встановили наступних переможців відбору:

Категорія “Здобувач”, Бабельзберський Кіноуніверситет ім. Конрада Вольфа, Ксенія Лукашик, Артур Кулик.

Відділ міжнародних зв’язків та керівництво Університету вдячні усім за участь та запрошують до співпраці у наступних проектах.

Переможців відбору просимо сконтактуватись з відділом міжнародних зв’язків з метою організації подальших кроків у реалізації академічної мобільності.