Інтернаціоналізація, Erasmus + Programme
Програми міжнародної мобільності (обмінів) для студентів та аспірантів
Міжнародна мобільність – це навчання (так звана кредитна мобільність) або наукове стажування у закордонному університеті-партнері КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого, без отримання ступеня чи диплому останнього (окрім спільних програм/програм подвійного диплому):
- протягом одного семестру (найчастіше!) чи навчального року, з можливістю перезарахування вивчених предметів, кредитів і оцінок у КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого – кредитна мобільність;
- протягом одного місяця (переважно) – наукове стажування.
Перелік навчальних дисциплін, які будуть вивчатися під час академічної мобільності у партнерському університеті, формується самим студентом КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого разом із його випусковою кафедрою (для гарантованого перезарахування) та з врахуванням можливих вимог чи обмежень університету, що приймає. Кількість кредитів, які має бути отримано під час навчання за програмою кредитної мобільності, умови перезарахування цих кредитів у КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого.
- Постанова Кабінету Міністрів України № 579 від 12.08.2015 “Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність”
- Положення про участь у програмах внутрішньої і міжнародної академічної мобільності КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого
- Заява для участі в академічній мобільності (завантажити у форматі Word)
- Протокол засідання комісії з визнання результатів навчання академічної студентської мобільності
Види програм міжнародної академічної мобільності
Основними видами міжнародної мобільності є:
- програми, фінансовані Європейським Союзом в рамках Erasmus+ KA1 International Credit Mobility;
- мобільність за двосторонніми договорами КНУТКіТ імені І. К. Карпенко-Карого та партнерськими університетами.
Ці два види мобільності відрізняються:
- Фінансуванням.
Так, програми Erasmus+ надають учасникам щомісячні стипендії та грант для покриття дорожніх витрат, учасник програми звільняється від сплати за навчання (при цьому учасник має сам оплатити медичне страхування та візові витрати); мобільність за двосторонніми угодами переважно базується лише на звільненні від сплати за навчання, тобто учасник сам має сплачувати за проживання, харчування, дорогу, візові витрати, хоча і серед таких є програми, які надають частковий грант. - Університетами, куди можна поїхати.
Програма Erasmus+ передбачає мобільність лише в університети ЄС та університети деяких інших країн-партнерів у Європі; мобільність за двосторонніми договорами не має якихось географічних чи політичних обмежень у локації університету-партнера, все залежить лише від домовленості КНУТКіТ імені І. К. Карпенко-Карого та університету-партнера.
Додатково мобільність (кредитна чи наукові стажування) може бути передбачена в межах проектів окремих кафедр чи факультетів КНУТКіТ імені І. К. Карпенко-Карого.
Що таке ECTS
- ECTS (англ. European Credit Transfer and Accumulation System – Європейська система переведення і накопичення балів) — загальноєвропейська система обліку навчальної роботи студентів при освоєнні освітньої програми або курсу.
На практиці система ECTS використовується при переході студентів з одного навчального закладу до іншого на всій території Європейського союзу та інших, хто сприйняв цю систему, європейських країн. Один навчальний рік відповідає 60 ECTS-балам, що становить близько 1500-1800 навчальних годин. Для отримання ступеня бакалавра потрібно набрати від 180 до 240 ECTS-балів, а для магістра добрати відсутні до 300 (тобто ще від 60 до 120 ECTS-балів). На нараді в Маастрихті 14 грудня 2004 року, міністри освіти і професійної підготовки 32-х країн Європи домовилися, що система ECTS буде частиною Європейської системи балів для професійної освіти і підготовки кадрів.