Київський Національний Університет
Театру, Кіно і Телебачення

3. Підсумки воркшопу із сучасного європейського театру Хосе Габріеля Антуньано (за підтримки Посольства Іспанії в Україні)

24-26 квітня 2024 року у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, за підтримки Посольства Іспанії в Україні відбувся воркшоп із сучасного європейського театру.

Провадив його професор іспанської драматургії та театральних наук, театральний критик, член Міжнародної асоціації театральних критиків (IATC), Іспанської асоціації режисерів (ADE) та Іспанської академії сценічних мистецтв Хосе Габріель Антуньано.

Це вже не перший візит професора до нашого Університету в межах співпраці з Посольством Іспанії в Україні: впродовж 2022-2023 навчального року, магістранти КНУТКіТ, під керівництвом художніх керівників, спільно з режисером Ігнасіо Гарсіа та критиком Хосе Габріелем Антуньано працювали над постановкою вистави «Життя – це сон». Результатом цієї співпраці стала прем’єра на сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки. Філософська драма увійшла до репертуару театру.

«Театр – це дзеркало суспільства. Він має передавати емоції і викликати їх, використовуючи при цьому сучасну мову», – переконаний професор.Воркшоп, що відбувся в КНУТКіТ, був сфокусований на темах присвячених постдраматичному, документальному, презентативному та репрезентативному театру, розвитку аудіовізуальних засобів у театрі тощо. Кожна панель тривала по 3 години і містила формат «питання–відповідь».

Упродовж трьох днів слухачами та учасниками воркшопу були студенти та викладачі Факультету театрального мистецтва та Інституту екранних мистецтв КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого.

Серед іншого здобувачі цікавились, які вистави пан Хосе встиг переглянути у столичних театрах, зважаючи на те, що тиждень його перебування припав на насичений прем’єрами період.

Ректор Університету Інна Кочарян, висловила вдячність Хосе Габріелю Антуньано за любов до України, підтримку молоді та освітню програму, яку професор розробив і провадив для студентів нашого Університету. На згадку Інна Сергіївна подарувала гостю книгу про 115-річну історію КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого та вручила почесну медаль Університету на знак вдячності народу Іспанії в обличчі співробітників посольства, які у важкий для України час продовжують підтримувати українську академічну спільноту. В свою чергу пан Хосе презентував Університету власну монографію «La escena del siglo XXI» та залишив на її сторінках свій підпис.

Перший проректор Олег Кратт наголошує, що воркшопи, семінари та творчі зустрічі такого роду в пріоритеті міжнародної діяльності Університету. Вони дають можливість студентам розширити свої знання за обраною спеціальністю та здобути цікаві професійні контакти, а науково-педагогічним працівникам – перейняти досвід європейських колег та підвищити свою професійну обізнаність.

Університет висловлює щиру вдячність Посольству Іспанії в Україні за успішну реалізацію чергового спільного заходу! Сподіваємось на продовження співпраці.