Київський Національний Університет
Театру, Кіно і Телебачення

3. Майстер-клас актора театру та кіно, режисера, педагога Марселя Бозоне (Франція)

Майстер-клас актора театру та кіно, режисера, педагога Марселя Бозоне (Франція)

Тиждень міжнародних гостей в КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого триває!
Двічі цього тижня в Університеті побував французький актор театру та кіно, режисер, педагог Марсель Бозоне.

Перша зустріч з актором головного національного театру Франції Комеді Франсез відбулась 1 квітня. Спочатку з адміністрацією Університету – ректором Інною Кочарян та проректором з науково-педагогічної та творчої роботи Василем Біланом, за участю ст. викладача кафедри мистецтва театру ляльок Михайла Урицького та ст. викладачки першої кафедри акторського мистецтва та режисури драми Олени Щурської. Під час зустрічі було досягнуто попередніх домовленостей щодо постановки Марселем Бозоне вистави за творами української класики на сцені Навчального театру КНУТКіТ.

Далі – знайомство зі студентами.

Марсель понад 25 років працює у складі трупи Комеді Франсез, п’ять з яких був його художнім керівником (2001-2006 рр.).

Студентам Марсель Бозоне розповів, що в професії він вже 58 років і зіграв близько 150 ролей. Згадував про досвід роботи з іноземними акторами та режисерами, про одержимість професією та важливість вивчення світу:

«Кожна роль залишає свій слід. У повсякденному житті ми можемо розмовляти, як наш герой, повторювати його текст, адже є дуже великий зв’язок між сценічним і буденним життям. Ми, актори, постійно одержимі. І це абсолютно нормально, бути одержимим улюбленою справою!

Актори постійно мають навчатись і працювати інтелектуально. Те, що нас живить, це не лише ролі, які ми граємо на сцені, не лише спілкування… Це також наші знання про світ. Нам потрібно постійно вивчати його. Якщо ви будете усе своє життя вивчати світ – це наповнюватиме вас».

Студенти ставили чимало запитань, зокрема про те, що надихає актора та яка мета його приїзду до України:

«Я приїхав сюди, тому що за декілька сотень кілометрів звідси, фронт, який захищає Європу. Бути тут, зі своїми українськими колегами, педагогами – це моя солідарність. Я хочу допомогти тримати цей фронт, хоча б таким чином», – наголосив Марсель.

У рамках свого перебування у Києві, 3 квітня, в Навчальному театрі «Арлекін», Марсель Бозоне зустрівся з карпенківцями знову. Цього разу з акторами, режисерами, сценографами театру ляльок за участю завідувача кафедри мистецтва театру ляльок – доцента Руслана Неупокоєва, викладачів кафедри.

Лялькарі показали гостеві дві свої нові театральні роботи: уривок з вистави «Сон в літню ніч» (робота з масками, режисер – Михайло Урицький) та з інклюзивної вистави «Лісова пісня» (режисерка – Катерина Лук’яненко).

Гумор, легкість і потужний досвід митця запам’ятаються нашим студентам надовго!
Merci Monsieur Marcel Bozonnet!