«Чорнобиль: пам’ять крізь покоління». До 40-х роковин Чорнобильської катастрофи.
22 квітня в КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого відбулася мистецька акція «Чорнобиль: пам’ять крізь покоління» в межах ініціативи Міністерства культури України й Міністерства освіти і науки України з вшанування 40-х роковин Чорнобильської катастрофи та під час тижня тематичних та мистецьких заходів в Університеті.
Захід організовано кафедрою сценічної мови та кафедрою музичного виховання.
Чорнобильська катастрофа – подія, що назавжди змінила історію України та світу.
Через слово і музику захід осмислює пам’ять про трагедію, її людський вимір і відлуння, що відчуває молоде покоління.
Акція об’єднала глядачів у спільному просторі пам’яті, де звук і слово створили символічний діалог між минулим і теперішнім. Вона не лише зберігає пам’ять, а й формує у молоді свідоме ставлення до історії та сучасних викликів.

Поетичну композицію виконали студенти 2-Г акторського курсу (викладачі сценічної мови – ст. викладач Алла Бінєєва, викладач Марина Локтіонова; художній керівник курсу доцент кафедри акторського мистецтва та режисури драми, заслужений артист України Євген Локтіонов):
- О. Забужко «Припʼять. Натюрморт.» – Соломія Гега
- С. Адамовська «Ліквідатор» – Наталія Ільчишина
- Л. Костенко «Цей дощ…» – Олександра Ковнацька
- Д. Павличко «На Чорнобиль журавлі летіли» – Анжеліка Серветник
- 5. Л. Костенко «Чорнобиль-2» – Софія Скубенко
- Л. Костенко «Атомний вій» – Дар’я Олександрович
- Г. Чубач «Весна» – Кіра Патяка
- С. Йовенко «Бути!» – Крістіна Мірча
На заході прозвучали:
М. Скорик «МЕЛОДІЯ» – Сирош Катерина, Оліскевич Катерина, Черкасова Анастасія, Іванішина Марта, Клименко Вероніка, Сівак Наталія, Ляшенко Руслана – студенти 1-А акторського курсу.
«ПАМ’ЯТЬ ТИШІ», муз. і сл. М. Субота. – Ляшенко Руслана, Туренко Іван – студенти 1-А акторського курсу.
Викладач сценічного співу – доцент, в.о. завідувача кафедри музичного виховання, заслужений працівник культури України Валентина Мусієнко; концертмейстер – Н. В. Рудакова.
«СИНОВІ В ДОРОГУ», муз. В. Філіпенка, сл. М. Сингаївського – Служенко Аліна – студентка 2-Б акторського курсу.
«ЖУРАВОЧКА», муз. Б.-Ю. Янівського, сл. П. Шкраб’юка – Водолаз Богдагдана, Скиба Мар’яна, студентки 2-Б акторського курсу.
«ЛЕЛЕЧА ДОЛЯ», муз. І. Кириліної, сл. В. Цілого – Ольга Гладуненко, студентка 2-Б акторського курсу.
Викладач сценічного співу – доцент, заслужений артист України Михайло Нагорний; концертмейстер – Вікторія Цимощук.
Наприкінці мистецького заходу проректор з науково-педагогічної, творчої роботи та гуманітарної політики, доцент, заслужений артист України Олександр Пахарчук звернувся до учасників та організаторів: «Щиро дякуємо вам за вашу небайдужість, активну громадянську позицію та глибоку повагу до історії. Ваша ініціатива – це не лише вшанування минулого, а й важливий внесок у формування свідомого, відповідального суспільства. Саме через такі заходи ми зберігаємо правду, підтримуємо одне одного та виховуємо молодь у дусі поваги та людяності».
Організатори:
– кафедра сценічної мови – завідувач кафедри професор, заслужена артистка України Тетяна Кобзар;
– кафедра музичного виховання – в.о. завідувача кафедри доцент, заслужений працівник культури України Валентина Мусієнко;
– постановник поетичної композиції – ст. викладач кафедри сценічної мови Алла Бінєєва
– звукове забезпечення, фото та відеозйомка – Максим Блохін
– світлове забезпечення – Максим Мітюхляєв








