Київський Національний Університет
Театру, Кіно і Телебачення

3. Бродвейський драматург та режисер Річард Нельсон в КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого

1 квітня в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, відбулась творча зустріч студентів 2-АМТіК (В) курсу з бродвейським драматургом і режисером Річардом Нельсоном.

Ініціатор – завідувач першої кафедри акторського мистецтва та режисури драми, народний артист України Богдан Бенюк.

Річард Нельсон – лауреат премії «Tony Award» (2000) за кращу книгу до бродвейського мюзиклу Джеймса Джойса «Мертві». Працював з Королівською шекспірівською компанією (Велика Британія) та в Чиказькому театрі Гудмена (США) спільно з Playwrights Horizons.

Річард уперше приїхав в Україну, щоб поставити власну п’єсу «Тускульські бесіди» на сцені Київського академічного драматичного театру на Подолі. Прем’єра вистави запланована на травень 2024 року.

Під час двогодинної зустрічі з карпенківцями гість розповів про те, як проводить кастинги, про роботу з акторами під час репетиційного процесу, зокрема вимогу до них бути щирим і справжнім на сцені:

«Те, чого я прошу від акторів, доволі складно. Я часто кажу: не грайте! А вони ж усе життя вчились грати. Тому виникає відчуття, ніби я у них постійно щось забираю…».

Ректор Університету Інна Кочарян подякувала Річарду Нельсону за візит та вручила на згадку почесну медаль Університету і книгу про 115-річну історію КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого.

Цікава та натхненна зустріч! Наші студенти точно не забудуть корисних професійних порад Річарда.

Модерував зустріч – викладач першої кафедри акторського мистецтва та режисури драми Артем Атаманюк. За допомогу з перекладом вдячні Юлії Сосновській.