Стипендія
- Правила призначення стипендій
- Перелік показників та балів у рейтингу успішності здобувачів вищої освіти за участь у науковій, творчій, спортивній діяльності та громадському житті
- Положення про Стипендіальну комісію Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
- Графік заходів, спрямованих на своєчасне нарахування балів, які додаються у рейтинг успішності студентів
- Розпорядження Про затвердження складу стипендіальних комісій ІЕМ та ФТМ.
Що варто знати студентам денної форми про додаткові бали у рейтингу успішності для отримання академічної стипендії
Право на отримання студентами стипендії регулюється “Правилами призначення стипендій у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого” (далі – Правила), затверджених наказом ректора від 01.09.2023 № 140-Д.
Право на нарахування додаткових балів закріплено в постанові Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення», де у пункті 13 зазначено, що рейтинг успішності формується з урахуванням додаткових балів.
На університетському рівні перелік показників та кількість додаткових балів для нарахування регулюється наказом ректора від 27.08.2024 № 138-Д “Про затвердження Переліку показників та балів у рейтингу успішності здобувачів вищої освіти за участь у науковій, творчій, спортивній діяльності та громадському житті”.
***
В Університеті академічні стипендії студентам призначають згідно з рейтингом успішності (далі – рейтинг), що складається на підставі об’єктивних та прозорих характеристик, прямих вимірів навчальних досягнень з кожного освітнього компонента і до якого включаються всі студенти, які навчаються в ІЕМ, на ФТМ за кошти державного бюджету за денною формою здобуття освіти за відповідними курсом та спеціальністю.
Рейтинг для призначення академічних стипендій на наступні навчальні семестри складається за результатами заліково-екзаменаційної сесії поточного семестру з урахуванням додаткових балів за участь у науковій, творчій, спортивній та громадській діяльності.
До рейтингу входять підсумкові (семестрові) оцінки за стобальною шкалою за:
- заліки та іспити з дисциплін
- захист курсових робіт / проєктів
- проходження практики (захист звітів)
та додаткові бали за: - наукову діяльність
- творчу діяльність
- спортивну діяльність
- громадську діяльність.
Цьогорічний рейтинг академічної успішності буде формуватися з урахуванням додаткових балів (наказ від 27.08.2024 № 138-Д).
***
Як розраховується Рейтинговий бал?
Розраховується середнє арифметичне від усіх оцінок за поточний семестр. До цього середнього арифметичного з оцінок додається певна кількість додаткових балів. Розраховуємо рейтинговий бал ( R ) за такою формулою:
де: 0,9 та 0,1 – вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює 1. Тобто, рейтинговий бал складається з 90% успішності та 10% участі у науковій, творчій, спортивній та громадській діяльності;
О1, О2, Оn – підсумкові оцінки студента з дисциплін, курсової роботи (проєкту), практики;
n – кількість оцінок, які включаються до рейтингу;
b – додатковий бал за участь у науковій, творчій, спортивній та громадській діяльності.
Яку максимальну кількість додаткових балів може отримати студент?
Бали з різних напрямків діяльності можуть підсумовуватися, але якщо сума балів студента за участь у науковій, творчій, спортивній та громадській діяльності перевищує визначений Університетом максимум (10 балів), то його додатковий бал встановлюється рівним цьому максимальному значенню, про що зазначено у п. 5.8 «Правил призначення академічних стипендій…». Отже, максимальна кількість додаткових балів, які може отримати студент впродовж семестру, складає 10 балів.
Для об’єктивності розрахунку використовується коефіцієнт, який дорівнює – 10 балів поділені на максимальну суму балів, які набрав один студент за семестр з урахуванням визначених показників і балів.
Цей коефіцієнт застосовується до всіх сум додаткових балів, які отримали студенти Університету. Коефіцієнт розраховується Стипендіальною комісією Університету в кожному семестрі.
Приклад:
В ІЕМ є три студенти, які подали документи до стипендіальної комісії інституту для нарахування додаткових балів. На ФТМ є чотири студенти, які подали відповідні документи.
Перша студентка ІЕМ (19 балів) – Омельченко Вікторія подала дипломи Гран прі Міжнародного мистецького конкурсу … (10 балів), Гран прі Всеукраїнського мистецького фестивалю … (8 балів). У поданні директора ІЕМ про участь у профорієнтаційних заходах, спрямованих на популяризацію діяльності Університету, була зазначена В. Омельченко (1 бал).
Другий студент ІЕМ (11 балів) – Гавриш Ігор подав подяку Міністерства оборони України за активну громадянську позицію та волонтерську діяльність … (10 балів), а також І. Гавриш зазначений у поданні директора ІЕМ про участь у профорієнтаційних заходах, спрямованих на популяризацію діяльності Університету (1 бал).
Третій студент ІЕМ (1 бал) – Бойко Олександр був зазначений у поданні директора ІЕМ про участь у профорієнтаційних заходах, спрямованих на популяризацію діяльності Університету (1 бал).
На ФТМ чотири студенти набрали 18, 10, 2 та 1 бал відповідно.
Рішенням Стипендіальної комісії Університету максимальна сума балів, які набрав один студент в університеті з урахуванням визначених показників і балів, була встановлена – 19 балів. Отже, коефіцієнт дорівнює 10 / 19 = 0,526316. Далі розраховуємо додатковий бал трьох студентів ІЕМ та чотирьох студентів ФТМ, після чого вибудовуємо рейтинг успішності студентів за відповідними курсами і спеціальностями.
Які документи потрібні? Як і куди їх подавати?
Документи для нарахування балів однакові для всіх структурних підрозділів. Вони мають подаватися до початку сесії, але не пізніше її останнього дня. Графік подання документів та їх розгляд стипендіальною комісією затверджується наказом ректора до початку заліково-екзаменаційної сесії.
Рішення про нарахування додаткових балів до рейтингу ухвалює стипендіальна комісія ФТМ / ІЕМ на відповідному засіданні після закінчення семестрового контролю. У роботі стипендіальної комісії ФТМ / ІЕМ беруть участь: декан / директор, методисти деканату, представники студентів (не менше 50% від загального складу комісії) та інші особи, які призначаються керівником структурного підрозділу. Остаточне рішення приймається стипендіальною комісією Університету.
Чи прописуються додаткові бали у заліковій книжці, додатку до диплома тощо?
Додаткові бали не фіксуються ні в індивідуальному навчальному плані студента (ІНПС, заліковій книжці), ні в додатку до диплома. Документом, де фіксується кількість отриманих додаткових балів, є протокол засідання стипендіальної комісії структурного підрозділу.