Про нас
Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
- Учасники освiтнього процесу подають заяву на iм’я ректора про випадок булiнгу, мобiнгу або харасменту по вiдношенню до будь-якого учасника освiтнього процесу.
- Комісія з профілактики правопорушень розглядає заяву не пізніше як через п’ять робочих днів з дати подання та приймає рішення щодо проведення розслідування.
- Комісія проводить повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу, мобінгу або харасменту із залученням учасників (жертви, агресора, свідків) та приймає відповідне рішення.
- Комісія у своїй роботі використовує альтернативний (позасудовий) метод вирішення спорів, за допомогою якого дві або більше сторони спору намагаються в рамках структурованого процесу самостійно, на добровільній основі досягти згоди (метод «Медіації») і прагне до усвідомлення відповідальності за вчинок і підписання мирової угоди між учасниками булінгу, мобінгу та харасменту.
- Рішення Комісії підтверджується протоколом та копією мирової угоди, що зберігається в паперовому вигляді з підписами всіх членів комісії.
- У разі підтвердження факту вчинення повторного булінгу, мобінгу або харасменту за результатами розслідування та висновків Комісії про це повідомляються підрозділи Національної поліції України, Кіберполіції.