2. Про нас 🢒 Росляк Роман Володимирович, кандидат мистецтвознавства, доцент

Росляк Роман Володимирович, кандидат мистецтвознавства, доцент

• історія українського кіно;
  • керівництво аспірантами.
    У 1999 р. закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка (історичний факультет; спеціальність «Історія»; кваліфікація: історик, викладач історії).

У 2004 р. здобув науковий ступінь кандидата мистецтвознавства, а в 2001 р. – вчене звання доцента.
  • Професійний і науковий інтерес: творчість Олександра Довженка, державна політика у галузі українського кіно, кіноосвіта, репресії серед українських кінематографістів.

Науково-методичний доробок: понад 100 наукових публікацій з історії українського кіномистецтва. Серед основних праць: навчальний посібник «Кіноосвіта в Україні (перша третина ХХ століття)», 2006 р.; збірник архівних документів «Протоколи Правління Всеукраїнського фотокіноуправління (1922-1930 рр.)», 2018 р.; збірник архівних документів у двох томах «Олександр Довженко. Документи і матеріали спецслужб» (2021 р.): Т.1. 1919-1940 рр.; Т.2. 1941-1989 рр.
  • Профіль в Google Scholar