Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Студентам 🢒 Індивідуальний графік навчання
Студентам

Індивідуальний графік навчання

Що варто знати студентам денної та заочної форм
про надання індивідуального графіка навчання

Надання індивідуального графіка навчання студентам регулюється “Положенням про організацію освітнього процесу в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого”, а саме пунктами 4.5 та 5.4.

Індивідуальний графік навчання (далі – індивідуальний графік, ІГН) – передбачає встановлення окремому студенту термінів і темпу самостійного опанування освітніх компонент його індивідуального навчального плану (ІНПС) в межах затвердженого в університеті графіка освітнього процесу та розкладу занять. 

Індивідуальний графік надається студентам старших курсів (другого й наступного) бакалаврських програм та магістрам, які мають високі навчальні досягнення.

Індивідуальний графік надається студенту на один семестр навчального року.

Студентам, які мають академічні та/або фінансові заборгованості, індивідуальний графік навчання не надається.
Підставою для надання індивідуального графіка є заява студента, яка подається до деканату із зазначенням причин, через які студент потребує надання індивідуального графіка, а саме:

  • працевлаштування за обраним фахом;
  • стан здоров’я;
  • міжнародна академічна мобільність; 
  • участь (одноосібна) у міжнародних, всеукраїнських фестивалях, конкурсах; 
  • служба в ЗСУ;
  • проживання за межами України під час дії воєнного стану.

До заяви студент додає:

  • клопотання з місця роботи, в якому чітко зазначені займана посада, режим роботи, контактні телефони роботодавця;
  • довідка з місця роботи, яка зареєстрована за місцем видачі, в якій зазначена займана посада,

або

  • медичний висновок про тимчасову непрацездатність (лікарняний лист);
  • наказ про участь в програмі міжнародної академічної мобільності;
  • наказ про відрядження для участі в міжнародному / всеукраїнському фестивалі, конкурсі (за межами м. Київ);
  • військовий квиток, в якому в відповідних розділах здійснено службову відмітку про проходження служби в ЗСУ;
  • документи, що підтверджують законне проживання за межами України під час дії воєнного стану.

Рішення про надання студенту індивідуального графіка приймається деканом ФТМ / директором ІЕМ на підставі заяви студента, поданих документів та висновку завідувача випускової кафедри / художнього керівника курсу щодо можливостей організації якісного процесу навчання. 

У разі позитивно прийнятого рішення щодо надання індивідуального графіка навчання за заявою студента, він, спільно з викладачами формує графік консультацій, виконання завдань, проходження поточних та підсумкових (семестрових) контрольних заходів, а також дати ліквідації академічної заборгованості у випадку її виникнення.

Надання та затвердження індивідуального графіка навчання оформляється розпорядженням декана ФТМ / директора ІЕМ.

Рішення про відмову в наданні студенту індивідуального графіка навчання може бути  прийняте, зокрема якщо:

  • наявний висновок завідувача випускової кафедри / художнього керівника курсу про відсутність можливостей в організації навчального процесу, зокрема практичних та  індивідуальних занять;
  • наявна довідка про працевлаштування студента не за профілем навчання;
  • невиконаний індивідуальний графік у попередньому семестрі.

***

Під час індивідуального графіка навчання студент виконує види поточних навчальних (індивідуальних) завдань / робіт, що передбачені робочою програмою навчальною дисципліни (РПНД) синхронно та / або асинхронно з розкладом занять з кожної дисципліни.
Поточні бали за виконання студентом всіх видів індивідуальних завдань / робіт з дисципліни виставляються викладачем, який веде даний курс, в “Е-журнал обліку роботи академічної групи та викладачів” не пізніше останнього заняття, яке передбачене розкладом.

Підсумкова (семестрова) атестація у формі заліків та екзаменів для студентів, які навчаються за індивідуальним графіком, проводиться в терміни, передбачені графіком освітнього процесу та розкладом заліково-екзаменаційної сесії.

Допуск студента до складання підсумкової (семестрової) атестації з дисципліни можливий лише за умови виконання студентом всіх індивідуальних завдань / робіт, передбачених в індивідуальному графіку навчання.

Для внесення результатів підсумкової (семестрової) атестації з дисциплін, які отримані в рамках індивідуального графіка навчання, деканатом формується індивідуальна відомість семестрового контролю.

***

!!! Отже:
Крок 1. Пишете заяву (для індивідуального графіка на весь семестр – форма 1, на частину семестру / частину дисциплін – форма 2. Уточніть в деканаті за якою формою треба писати заяву у вашому випадку).

Крок 2. Заяву та документи, що підтверджують підстави для надання індивідуального графіка (ІГН), залишаєте у деканаті для отримання висновку завідувача випускової кафедри / художнього керівника. У разі позитивного рішення здійснюєте крок 3.

Крок 3. Отримуєте в деканаті висновок та бланк ІГН. Погоджуєте з художнім керівником курсу та викладачами, які ведуть дисципліни внесені до індивідуального графіка навчання, всі дати здачі  робіт / виконання завдань, проведення поточних та підсумкових контрольних заходів та ліквідації заборгованості, отримуєте їх згоду (у формі підпису).

Крок 4. Повертаєте сформований ІГН до деканату. 

Крок 5. На підставі Вашої заяви та сформованого ІГН деканом ФТМ / директором ІЕМ видається розпорядження по підрозділу.

Крок 6. Виконуєте узгоджений графік робіт та контрольних заходів.

!!! Звертаємо увагу:

• Якщо індивідуальний графік навчання і дедлайни в ньому не погоджені з викладачами, вони можуть не знати про необхідність індивідуальної роботи зі студентом і ставити оцінки згідно його поточних результатів.

• Якщо в індивідуальному графіку все проставлено з дедлайном “перший день наступного семестру” – це неправильно, бо до завершення індивідуального графіка мають бути оцінені всі види робіт, передбачені ІНПС, виставлені заліки / екзамени, здійснено ліквідацію академічної заборгованості, якщо така виникне.

• Індивідуальний графік навчання передбачає і асинхронний режим навчання, тому і студент, і викладач мають погодити, як це буде відбуватися.