Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Новини
  3. Церемонія нагородження переможців Першого Всеукраїнського студентського театрального фестивалю «Дебют»
Новини

Церемонія нагородження переможців Першого Всеукраїнського студентського театрального фестивалю «Дебют»

Image

22 червня 2026 року в Навчальному театрі Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Першого Всеукраїнського студентського театрального фестивалю «Дебют».

Фестиваль, заснований у січні 2026 року КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого спільно з Національною спілкою театральних діячів України за підтримки Міністерства культури України та Благодійного фонду «Зірка милосердя», став масштабною платформою для підтримки молодих театральних митців, популяризації театрального мистецтва та розвитку творчого діалогу між закладами мистецької освіти України.

Перед початком урочистої церемонії гості переглянули виставу «Behind the Mask / Поза маскою» майстерні народного артиста України Леоніда Попова кафедри мистецтва театру ляльок Університету.

Після антракту розпочалася офіційна частина заходу. Церемонію відкрили творчі виступи колективу Арт ліцею № 23 Деснянського району міста Києва. Організаційний комітет фестивалю висловив подяку творчому колективу закладу та його директору Олександру Ігнатову за партнерство, професійну підтримку та внесок у проведення фестивалю.

Під час церемонії присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх загиблих захисників України, після чого прозвучав Державний Гімн України.

Із вітальним словом до учасників фестивалю звернувся член Організаційного комітету фестивалю, народний артист України Леонід Попов. У своєму виступі він наголосив на важливості проведення таких мистецьких заходів для підтримки молодих талантів, розвитку студентської творчості та формування нового покоління українських театральних митців. Він також підкреслив, що фестиваль «Дебют» створює додаткові можливості для творчої самореалізації молоді, презентації власних мистецьких здобутків, професійного зростання та налагодження творчих контактів між студентами і викладачами мистецьких закладів України.

Учасники церемонії також переглянули відеозвернення голови журі фестивалю – заслуженого діяча мистецтв України, театрального режисера, актора і педагога Степана Пасічника, який долучився до заходу в онлайн-форматі з Харкова.

Під час заходу було представлено відеоогляд конкурсної програми фестивалю, що об’єднала студентські театральні роботи з різних регіонів України та охопила два основні напрями – драматичне театральне мистецтво та мистецтво театру анімації.

Церемонія продовжилася врученням нагород у конкурсних номінаціях.

Переможцем у номінації «За найкращу роботу художника» стала Тетяна Костинюк за сценографію до вистави «Гойзум» Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва. Нагороду вручив український громадський діяч, народний депутат України IX скликання Сергій Гривко. Від імені організаційного комітету йому також було вручено Подяку за підтримку молодіжних і творчих ініціатив, сприяння розвитку мистецької освіти та культури, вагомий внесок у проведення Першого Всеукраїнського студентського театрального фестивалю «Дебют».

Переможцем у номінації «За найкраще музичне рішення вистави» став Вадим Доценко за музичну концепцію вистави «BONDY: шлях до себе»
Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України. Нагороду вручив президент Благодійного фонду «Зірка милосердя» Денис Дронь. Від імені організаційного комітету йому також було вручено Подяку за активну підтримку студентських ініціатив, вагомий внесок у розвиток мистецької освіти в Україні, партнерство, меценатську діяльність та сприяння проведенню Першого Всеукраїнського студентського театрального фестивалю «Дебют».

Мистецьку частину церемонії продовжив виступ Reloud (Тимофія Солодкого) – студента І курсу кафедри продюсерства аудіовізуального мистецтва та медіавиробництва КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого. Виконавець представив два музичні номери та отримав Подяку Організаційного комітету фестивалю.

Наступний блок нагородження провів член журі фестивалю, народний артист України, актор театру і кіно, громадський діяч, голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, генеральний директор – художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Євген Нищук. Він оголосив
переможця у номінації «За найкращу режисерську роботу», яким стала Тетяна Костинюк за постановку вистави «Гойзум» Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва, а у номінації «За найкращу роль другого плану»Катерина Манузіна за роль Єви у виставі «Гойзум» Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва.

Переможцем у номінації «За найкращу роботу актора» став Ян Корнєв за роль Адама у виставі «Гойзум» Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва, а у номінації «За найкращу роботу акторки»Ірина Остюк за роль Аліси у виставі «Аліса в Країні Див» Львівського національного університету імені Івана Франка. Нагороди вручив член Організаційного комітету фестивалю, народний артист України, актор театру і кіно, художній керівник Київського академічного драматичного театру на Подолі Богдан Бенюк.

Окремою частиною програми стало вручення дипломів учасникам фестивалю. Відзнаки отримали представники:

  • 4 курсу спеціалізації «Актор драматичного театру» кафедри театральної режисури Рівненського державного гуманітарного університету за виставу «За дверима» (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Юрій Мельничук);
  • 3 курсу кафедри режисури та акторської майстерності Київського національного університету культури і мистецтв за виставу «Вечеря з дурнями» (художня керівниця – заслужена артистка України Ірма Вітовська-Ванца);
  • 4 драматичного курсу театрального відділення Комунального закладу «Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури» за виставу «Відродження 2.0» (художня керівниця – Олена Ряпулова);
  • 3 курсу спеціалізації «Актор драматичного театру та кіно» кафедри майстерності актора Харківської державної академії культури за виставу «Я норм» (куратор курсу – Андрій Лебедь);
  • студента 4 курсу кафедри перформативних мистецтв Луганської державної академії культури і мистецтв Владислава Остапенка за виставу «The Trumpeter» (майстер курсу – Сергій Плутав).
  • Також було відзначено участь студентів Академії культури і мистецтв Закарпатської обласної ради з виставою «Безталанна» (художній керівник – Микола Карпенко), які не змогли бути присутніми через складання державного іспиту.

Кульмінацією церемонії стало оголошення переможців головної номінації фестивалю – «Найкраща вистава».

Для вітального слова переможців на сцену були запрошені голова Організаційного комітету фестивалю, народний артист України, громадський діяч, директор – художній керівник Київського національного академічного театру оперети, голова Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський та заступниця голови Організаційного комітету фестивалю, ректорка КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого, доктор економічних наук, професор, заслужений працівник культури України Інна Кочарян.

Першою до присутніх звернулася Інна Кочарян. У своєму виступі вона наголосила:

«Я щиро дякую нашим захисникам і захисницям за можливість жити і працювати, розвивати українську культуру та мистецтво у цей складний час. Університет і надалі докладатиме зусиль, щоб такі фестивалі ставали регулярними, адже вони створюють можливості для творчого самовираження та професійного становлення наших студентів. Вітаю всіх переможців і сподіваюся на нові зустрічі наступного року».

Після цього до учасників фестивалю звернувся Богдан Струтинський. У своїй промові він зазначив:

«Цьогоріч ми вперше організовуємо фестиваль “Дебют” і пишаємося тим, що він уже з першого проведення об’єднав стільки талановитої молоді. Дякую всім учасникам і партнерам за підтримку та довіру. Вражає високий рівень театрального мистецтва, який продемонстрували студенти – це свідчення сильного творчого потенціалу нового покоління українських митців».

Після вітальних виступів відбулася церемонія оголошення переможців та вручення дипломів лауреатам ІІ премії, І премії та володарю Гран-прі Першого Всеукраїнського студентського театрального фестивалю «Дебют».

Лауреатами ІІ премії фестивалю «Дебют» стали дві вистави. Першу нагороду отримала вистава «Алкеста» за твором Евріпіда майстерні народного артиста України Богдана Бенюка кафедри акторського мистецтва та режисури драми Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Ще одним лауреатом ІІ премії стала вистава «Behind the Mask / Поза маскою» майстерні народного артиста України Леоніда Попова кафедри мистецтва театру ляльок Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Вручення дипломів лауреатам ІІ премії здійснили ректорка Університету Інна Кочарян та членкиня журі фестивалю – хореографка, театральна режисерка, креативна продюсерка, кліпмейкерка, головна балетмейстерка Національного драматичного театру імені Івана Франка, заслужена діячка мистецтв України, лауреатка премії «Київська пектораль» Ольга Сємьошкіна.

Лауреатом І премії було визнано виставу «Аліса в Країні Див» майстерні Яни Титаренко кафедри театрознавства та акторської майстерності імені Богдана Козака Львівського національного університету імені Івана Франка. Вручення дипломів лауреатам І премії здійснила ректор Університету Інна Кочарян.

Найвищу нагороду фестивалю – Гран-прі Першого Всеукраїнського студентського театрального фестивалю «Дебют» – здобула вистава «Гойзум» майстерні народного артиста України Івана Уривського кафедри режисури та акторського мистецтва Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва. Вручення дипломів лауреатам І премії здійснила ректор Університету Інна Кочарян.

Завершилася церемонія фінальним музичним номером «Україна – це я» у виконанні студенток 2-Г акторського курсу Софії Скубенко та Кіри Патяки.

Перший Всеукраїнський студентський театральний фестиваль «Дебют» став важливою подією для мистецької освіти України, об’єднавши талановиту молодь, педагогів, театральних діячів та творчі колективи навколо спільної мети – розвитку сучасного українського театру та підтримки нового покоління митців.

До зустрічі на Другому Всеукраїнському студентському театральному фестивалі «Дебют»!

Організатори:

  • Ведуча – Анастасія Прядун
  • Режисери-постановники – Олександр Пахарчук та Дмитро Ходаківський
  • Звукове забезпечення – Юрій Троїцький
  • Світлове забезпечення – Максим Мітюхляєв
  • Мультимедійний супровід – Максим Блохін та Артур Підлісний
  • Інформаційний супровід – Андрій Стасенко та Дмитро Філоненко
  • Фото – Станіслав Потанін