Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Новини
  3. Тиждень науки в рамках 120-річчя Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Новини

Тиждень науки в рамках 120-річчя Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого

Image

Круглий стіл «Вплив театру корифеїв на сучасне театральне мистецтво»

19 жовтня 2024 року на кафедрі мистецтва театру ляльок КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого відбувся круглий стіл на тему: «Вплив театру корифеїв на сучасне театральне мистецтво», присвячений 120-річчю університету. У заході взяли участь викладачі, студенти магістерських курсів і студенти бакалаври. У доповідях були висвітлені теми актуальності досвіду корифеїв у процесах сучасного театрального мистецтва.

Модераторка: доктор філософії, старший викладач кафедри сценічної мови Леся Овчієва.

Вступне слово: «Актуальність досвіду корифеїв для процесів сучасного театрального мистецтва» – Руслан Неупокоєв, завідувач кафедри мистецтва театру ляльок, заслужений діяч мистецтв України

Доповіді підготували:

  • студенти 1(м) МТЛ курсу (художній керівник курсу – заслужений діяч мистецтв України, доцент Руслан Неупокоєв).
    – Ольга Демченко – «Вплив Марії Іванівни Тобілевич на театр ляльок»;
    – Богдан Коназюк – «Вплив Театру корифеїв на концепцію фізичного театру»;
    – Євгеній Сіматов – «Творчий портрет Івана Карпенка-Карого очима Софії Тобілевич»;
    – Єгор Стогодюк «Корифеї українського театру й традиція різдвяних вистав для дітей».
  • студенти 2(м) МТЛ курсу (художній керівник курсу – заслужена артистка України, доцент, доктор мистецтва Тетяна Сільченко.)
    – Ангеліна Мястковська «Використання об‘єктів у виставах Театру корифеїв, як передумова розвитку театру об‘єктів у театральному мистецтві України»;
    – Катерина Лавринець «Мотив колискових обрядів у драматургії театру корифеїв та його вплив на сучасне українське мистецтво на прикладі вистави «Зоряні колисанки»;
    – Олександр Михайловський «Вплив виконання монологів акторами Театру корифеїв на розвиток монодрами».

Науково-методичний семінар «Особливості художньої комунікації в музичному виконавстві та мистецькій педагогіці»

19 жовтня 2024 року кафедрою музичного виховання був організований та проведений науково-методичний семінар, приурочений до 120-річчя КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого, на тему: «Особливості художньої комунікації в музичному виконавстві та мистецькій педагогіці» (модератори – заслужений діяч мистецтв України, доцент, завідувачка кафедри Михайлова Т. В. та доктор мистецтвознавства, професор Станіславська К. І.).

Передвісником цього заходу став концерт «Солоспіви карпенківців для карпенківців», якій відбувся 18 вересня 2024 року на сцені навчального театру Університету. Захід був організований старшим викладачем кафедри, заслуженим артистом України Миколою Нагорним: разом із ним у концерті взяли участь викладачі кафедри та студенти-актори.

Під час семінару своїми роздумами на тему особливостей мистецької комунікації в процесі музичного виконавства і педагогіки ділилися викладачі та концертмейстери кафедри.

Круглий стіл «Актуальні проблеми розвитку культури і мистецтва у динаміці сьогодення»

22 жовтня 2024 року науково-видавничим відділом і Науковим товариством студентів, аспірантів і молодих вчених був організований круглий стіл «Актуальні проблеми розвитку культури і мистецтва у динаміці сьогодення» (модератор: доктор мистецтвознавства, доцент Ірина Ян). На засіданні круглого столу було висвітлено широкий спектр актуальних питань теорії та історії культури і мистецтва,  провідні тенденції розвитку культури і мистецтва у динаміці сьогодення. Детальніше про захід за посиланням.

Круглий стіл «Традиція – спадкоємність – новаторство у культуротворчому процесі»

22 жовтня 2024 року на базі кафедри гуманітарних дисциплін пройшов круглий стіл «Традиція – спадкоємність – новаторство у культуротворчому процесі» (модератор – доцент кафедри, кандидат філософських наук Євгенія Миропольська).

Свої доповіді представляли студенти 1-го аспірантського курсу: обговорювалися вплив соцмереж на аудіовізуальні твори, особливості фізичного та документального театрів, абсурд у кіно, творчу інтуїцію, штучний інтелект тощо.

Доповідачі:

  • Щегель Вікторія – «Зародження та розвиток фізичного театру в Україні»;
  • Базів Дмитро  – «100 років еволюції державної системи управління кінематографією в Україні: 1922-2022 рр.»;
  • Чигляєв Ярослав – «Дадаїстські витоки “документального” театру Ервіна Піскатора»;
  • Єсін Олексій  – «Абсурд у кіно: декодування елементів»;
  • Майкут Кирило – «Акторські тренінги в роботі над роллю. Творча інтуїція»;
  • Сіренко Максим – «Віртуальні технології в кіно: вплив на глядача»;
  • Шадурський Влад – «Вплив технокультурних змін кінця ХХ – поч. XXI ст. на кіно- та телевиробництво»; 
  • Фоменко Олександр   – «Контрактна система в українському театрі»;
  • Мисак Сергій  – «Трансформація композиції аудіовізуальних творів під впливом соціальних мереж»;
  • Артеменко Марина – «Штучний інтелект як інструмент для створення кіносценаріїв»;
  • Волошин Андрій – «Театр як ритуал: Антонен Арто та його вплив на сучасний театр».

Студентський круглий стіл «Екранне осмислення політико-ідеологічного протистояння в Україні»

23 жовтня 2024 року в Інституті екранних мистецтв КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого відбувся студентський круглий стіл «Екранне осмислення політико-ідеологічного протистояння в Україні», організований кафедрою кінознавства до 120-ї річниці університету.

Зі своїми різнобічними доповідями виступили:

  • аспірант I року навчання кафедри кінознавства Дмитро Базів – «Ситуативна рефлексія на Революцію гідності у неігровому 2014-2015 рр. (фільми Є. Афінеєвського «Зима в огні», С. Лозниці «Майдан», В. Тихого «Зима, що нас змінила»)»;
  • студент I року навчання кафедри кінознавства Кирило Коломієць – «Знаряддя війни, або російська пропаганда в сучасному кінематографі»;
  • доктор мистецтв, викладач кафедри звукорежисури Георгій Курбанов – «Російська пропаганда як хвороба тисячоліття»;
  • аспірант II року навчання кафедри кінознавства В’ячеслав Туряниця – «Досвід участі в міжнародних кінофестивалях у контексті боротьби українського народу за власну ідентичність»;
  • студентка IV року навчання кафедри кінознавства Оксана Предаченко – «Анімація як засіб комунікації та терапії в умовах воєнного часу».

Дискусію учасників модерував доктор філософії, викладач кафедри кінознавства Володимир Никоненко. У Круглому столі взяли участь студенти кафедр кінознавства та звукорежисури, доцент Сергій Тримбач, доктор мистецтвознавства, професор Галина Погребняк, завідувачка кафедри звукорежисури Наталія Домбругова. У дистанційному форматі до заходу долучилась кандидат мистецтвознавства, професор Оксана Мусієнко.

ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні дослідження в галузі культури і мистецтва»

24 жовтня 2024 року в стінах Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К.  Карпенка-Карого відбулась ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні дослідження в галузі культури і мистецтва», приурочена до 120-річчя Університету. Конференція стала масштабною подією у рамках тижня науки, об’єднавши у низці заходів науковців, здобувачів і студентів задля розвитку і збагачення сучасної наукової думки в галузі культури і мистецтва. У конференції  взяли участь 67 дослідників, в тому числі представники міжнародної наукової спільноти. Детальніше про захід за посиланням.