Структура
Зубавіна Ірина Борисівна, доктор мистецтвознавства, професор
- Дисципліни, що викладає:
– аудіовізуальне мистецтво та виробництво в сучасному соціокультурному просторі;
– сучасне аудіовізуальне мистецтво та виробництво України;
– новітні тенденції в кінознавстві;
– керівництво аспірантами. - Біографія:
1982 р. – закінчила МІІТ за спеціальністю «Прикладна математика».
1993 р. – закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого (на той момент Київський державний інститут театрального мистецтва
імені І. К. Карпенка-Карого) за спеціальністю «Кінознавство» (з відзнакою).
У 1997 р. здобула науковий ступінь кандидата мистецтвознавства, а в 2001 році – вчене звання доцента.
У 2012 р. захистила докторську дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора мистецтвознавства (зі спеціальності «Історія та теорія культури»); 2015 року отримала вчене звання професора.
З 2013 р. – член-кореспондент Національної академії мистецтв України, з 2017 – дійсний член (академік) НАМ України
2012 р. нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України «За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку вітчизняної науки».
2016 р. отримала Почесний диплом Національної академії мистецтв України та Почесний диплом Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України «За багаторічну сумлінну працю на ниві українського мистецтвознавства і теорії культури»
2022 р. відзначена Подякою Національної академії наук України «За багаторічну плідну творчу працю, вагомий внесок у розвиток вітчизняного сучасного мистецтвознавства».
Є членом спеціалізованих вчених радах із захисту кандидатських і докторських дисертацій.
З 2013 – член Комітету з присудження Державної премії України ім. Олександра Довженка.
Член комітету з присудження щорічних премій НСКУ імені Ф. Соболєва.
Член Національної спілки кінематографістів України, Асоціації кінокритиків НСКУ, НСЖУ, Київської організації НСХУ (секція критики та мистецтвознавства), член ФІПРЕССІ. - Професійний і науковий інтерес: досліджує проблеми історії та теорії екранної культури, мистецтвознавства, культурології.
Науково-методичний доробок: 4 одноосібні монографії, розділи у 5 колективних монографіях, близько 100 наукових статей та публікацій у виданнях, затверджених Міністерством освіти і науки України, 3 статті та 2 закриті рецензії у журналах, зареєстрованих в міжнародних науково-методичних базах Scopus і Web of Science, понад 400 публікацій з питань історії та теорії культури, екранознавства, гендерної проблематики тощо у періодиці, 8 праць. - Профіль в Google Scholar
- Профіль в ORCID