Вступна кампанія виходить на фінішну пряму: зустріч із вступниками за опп «Організація кінотелевиробництва»
7 серпня 2024 року в Будинку кіно відбулась зустріч вступників для здобуття першого бакалаврського рівня освіти за освітньо-професійною програмою «Організація кінотелевиробництва» з майбутнім керівником курсу – заслуженим діячем мистецтв України Дмитром Томашпольським.
Дмитро Львович завчасно зробив своєрідну презентацію програми навчання майбутньому студентству, адже попереду велика робота. Цей набір буде унікальним, бо готуватимуть у стінах Інституту екранних мистецтв, за словами керівника курсу, таких собі «кентаврів»: універсальних солдатів з головою продюсера, тілом режисера, кінооком оператора, вухом звукорежисера, щоб творити безсмертний кінематограф. Подібне поєднання професій буде вперше застосоване в українській кіноосвіті.
Головний аспект перетворення теперішніх вступників у майбутніх кінематографістів за чотири роки – практика і ще раз практика. З перших днів відбудеться занурення в знімальний процес, згодом буде набутий досвід кінофестивальної діяльності, потім отримано розуміння про копродукційне виробництво та роботу з дистриб’юторами тощо.
А поміж цим Дмитро Львович поділився з присутніми: «Головне у вашій діяльності — це самореалізація. Ви маєте віднайти себе, почути свій голос, навчитися розмовляти цим голосом», адже бажання самореалізації є головним рушієм до творення будь якого митця. «Творення є акт волі!» – нагадав керівник курсу. Тож вступники перейняли азарт продюсера та режисера й готові вже поринути у вир нових знань та виконувати перші навчальні завдання.
Після натхненного спілкування з майбутнім керівником, на молодь чекала екскурсія Будинком кіно (нині осередка сучасної кіномолоді) від Кирила Плесконоса. Адже саме в Будинку кіно, окрім стін ІЕМ, відбуватимуться такі важливі перші покази робіт вихованців Томашпольського – іноді лекції, семінари, практичні та майстер-класи.
З урочистим передчуттям кінематографічного майбутнього завершилася зустріч, на якій продюсер передав кожному часточку своєї нуртуючої енергії.
Тож гайда до нових знань, адже часу мало — попереду велика робота!