2. Про нас 🢒 Терещенко Юрій Михайлович, професор, заслужений діяч мистецтв України

Терещенко Юрій Михайлович, професор, заслужений діяч мистецтв України

• Дисципліни, що викладає:
    – режисура кіно та телебачення;
    – структура екранного твору;
    – драматургія кіно і телебачення;
    – телевізійні серіали.
    1977 – 1982 рр. – навчався закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого (на той момент Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого), спеціальність «Кінорежисура» (майстерня В. П. Небери).
    1982 – 1993 рр. – працював асистентом режисера, режисером на студії «Укркінохроніка». За цей час зняв як автор-режисер близько 20 стрічок.
    1986 р. – закінчив курси підвищення кваліфікації творчих та керівних працівників кінематографії.
    1992 – 1997 рр. – художній керівник курсу телерепортерів (режисер, оператор, журналіст) в КДІТМ імені І. К. Карпенка-Карого.
    1996 – 2006 рр. – завідувач кафедри режисури телебачення Інституту кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв, художній керівник курсу.

1998 – 2001 рр. – засновник та президент Міжнародного студентського фестивалю аудіовізуальних мистецтв «FAST-FEST WEEKEND».

1998 р. – отримав почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».
    2001 р. – рішенням Вищої Атестаційної комісії Міністерства освіти і науки України присвоєне вчене звання «Доцента кафедри режисури телебачення».
    2003 р. – нагороджений почесною грамотою Київського міського Голови «За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток освіти, високу професійну майстерність».

2004 р. – видав в співавторстві з Г. Шкляревським підручник «Режисура. Морфологія та синтаксис екранних мистецтв» (320 ст, «Альма-Прес», Київ), рекомендований Міністерством культури і туризму України як навчальний посібник для вищих навчальних закладів культури і мистецтв 3-4 рівня акредитації.

2005 р. – Київським Патріархатом Української Православної церкви (УПЦ/МП) нагороджений «Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого» 1ст. за «Заслуги у відродженні духовності в України».
    Від 2006 р. – здійснює художнє керівництво курсами на кафедрі режисури телебачення Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
    2007 р. – рішенням Вищої Атестаційної колегії Міністерства освіти і наукии України присвоєно вчене звання «Професора кафедри режисури телебачення».
    2008 р. – Указом Президента України нагороджено Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

2008-2013 рр. – декан заочного відділення Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, професор кафедри режисури телебачення, художній керівник телережисерського курсу.

2009 р. – член Національної спілки театральних діячів України (НСТДУ)
    2012 – 2015 рр. – член Експертної Ради при Держкіно України.
  • Фільмографія:
    «Реконструкція», Укркінохроніка, 1987 р.; «Протистояння», Укркінохроніка, 1987 р.; «Земля — наша годувальниця», Укркінохроніка, 1988 р.; «Володимир Шевченко. Від Кулунди до Чорнобиля», Укркінохроніка, 1988 р.; «Малі Гуляки», Укркінохроніка, 1989 р.; «Врубай Бітлів», Укркінохроніка, 1990 р.; «І богом, і людьми», Укркінохроніка, 1991 р.; «Арсенал», Латвія, 1991 р.; «Мама. Дуже особисте», Укркінохроніка, 1993 р.; «Сім сльозинок», Укркінохроніка, 1993 р. «Мертва петля», Інтерньюз, 1995 р.; «Важко перші сто років», Канал 1+1, 1996 р.; «Небилиці про Броніслава», Канал 1+1, 1997 р.; «Богдан Ступка. Львівські хроніки», Канал 1+1, 1998 р.; «Любов небесна», Національна Кінематека України, 2002 р.; «Вічний хрест», Національна Кінематека України, 2003 р.; «Роксолани 21 сторіччя», документальний цикл з 4 фільмів, канал СТБ, 2005 р.; «Маю честь», Канал СТБ, 2006 р.; «Пейзаж після мору», Inspiration Films, на замовлення Міністерства культури і туризму України, 2008 р.; «Дорога», 2011 р.; «Невідправлені листи», 2012 р.