2. Структура 🢒 Оніщенко Олена Ігорівна, завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки Україн
Структура

• Дисципліни, що викладає:
    – історія та теорія художньої творчості;
    – естетико-художні напрями ХХ-ХХІ ст.: від модернізму до метамодернізму;
    – естетичні концепції художньої творчості
    1989 р. закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого (на той момент Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого) і отримала кваліфікацію кінознавця. З 1989 по 1991 навчалась в аспірантурі цього ж інституту.

В 2002 році захистила дисертацію «Художня творчість у контексті гуманітарного знання».

В 2003 році присуджено науковий ступінь доктора філософських наук зі спеціальності «Естетика».

В 2004 році присвоєно вчене звання професора.

історія та теорія художньої творчості; метамодернізм і проблеми сучасного мистецтва; персоналізм у контексті літературно-мистецьких проектів.
  • Інше:
    О.І. Оніщенко – один з провідних  українських фахівців у галузі естетики, культурології та мистецтвознавства. Потужною є її науково-методична діяльність, що налічує понад 200 публікацій, серед яких – 5 монографій, підручники, навчальні посібники, останній з яких: «Історія та теорія художньої творчості», 2023 р.; навчально-методичні програми; 1 стаття включена до наукометричної бази Scopus, більше 150 статей опубліковано у наукових фахових виданнях України.

2021 року Олену Ігорівну призначено Головою Державної екзаменаційної комісії філософського факультету Національного університету імені Тараса Шевченка.