КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng   рус
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти


Друга кафедра акторського мистецтва та режисури драми


Завідувач кафедри – Висоцький Юрій Пилипович, заслужений діяч мистецтв України, профессор кафедри.

Завідувач лабораторії – Маляренко Наталя Олександрівна

Друга кафедра акторського мистецтва та режисури драми успадкувала традиції окремої кафедри режисури драми.

Спеціальна режисерська освіта запроваджується у Вищому музично-драматичному інституті з 1924 року. З цього часу навчальний заклад готує режисерів-організаторів драматичної роботи в клубах, школах, а також у професійних театрах. Основи спеціальної режисерської освіти заклав О. С. Курбас, який працював в інституті з 1922 по 1926 рік.

Першим завідувачем кафедри був І. І. Чабаненко.

У 60-80 роках в інституті працювали дві кафедри майстерності актора і кафедра режисури. Кафедри майстерності актора очолювали Л.А. Олійник та М.М. Карасьов. Кафедру режисури теарту в різні роки очолювали - Д.О. Алексідзе,
В.Д. Биковець, Р.Г. Коломієць, а з 1981 року — художній керівник академічного театру імені І. Франка С.В. Данченко.
З 1987 року (після обрання С.В. Данченка першим секретарем Спілки театральних діячів України) обов'язки завідувача кафедри виконував декан факультету театрального мистецтва В.М. Судьїн. З 1989 по 2000 рік професор В.М. Судьїн — завідувач Другої кафедри акторського мистецтва та режисури драми. З 2000 по 2001 рік посаду завідувача кафедри знову займає професор С.В. Данченко, а у 2001 – 2004 рр. - доцент Л.С. Танюк. З 2004 року кафедру очолює заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри Ю.П. Висоцький.

Відомі українські актори – випускники кафедри: Богдан Бенюк, Ольга Сумська, Олесь Богданович, Степан Олексенко, Володимир Нечипоренко, Ірина Дука, Лідія Яремчук та багато інших.

Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціалізаціями: «актор драматичного театру і кіно»; «режисер драматичного театру», «режисер цирку» (перейти на сторінку) за освітнім ступенем: бакалавр та магістр.

Перелік фахових дисциплін, які вивчають студенти:

  • акторське мистецтво драматичного театру і кіно;
  • режисура драматичного театру;
  • режисура цирку;
  • режисура клоунади;
  • історія цирку;
  • дресура (робота з тваринами) та ін.

Сьогодні на кафедрі працюють близько 30 науково-педагогічних працівників.

Це народні та заслужені артисти України, заслужені діячі мистецтв, режисери та провідні актори українських театрів.
Серед них — народна артистка України, професор кафедри В.І. Зимня; заслужені діячі мистецтв України професор В.М. Судьїн; заслужений діяч мистецтв України, старший викладач В.А. Чхаїдзе;
народний артист України, професор Е.М. Митницький;
народний артист України, професор М.М. Рушковський;
народний артист України, професор кафедри О.М. Шаварський;
заслужена артистка України, доцент Н.Б. Кудрявцева; заслужений артист, доцент кафедри А.Ф. Ященко; народний артист України, професор Кужельний О.П.; заслужений діяч мистецтв України, старший викладач Богомазов Д.М.; заслужений діяч мистецтв України, старший викладач Білоуc А.Ф. та ін.

Науково-педагогічні працівники кафедри не обмежуються педагогічною діяльністю. Викладачі кафедри займаються також режисерсько-постановчою, акторською та науковою діяльністю. Працюють у київських театрах, беруть участь у зйомках фільмів.

Висоцький Ю.П. підготував до друку статтю «Методичні засади підготовки студентів акторської спеціальності до участі у кінозйомках». В 2015 році були підготовлені статті «Початковий етап роботи над словом в класі майстерності актора» та «Фестиваль театральних шкіл в Пекіні». Також готовий до друку навчальний посібник «Вчення К.С. Станіславського про надзавдання та над-надзавдання» та стаття «Комплекс вправ з оволодіння основами словесної взаємодії в класі майстерності актора».

Коломієць Р.Г. працює над монографією «Життя нашого театру – театр нашого життя». В 2015 році були видані монографії «Громадянин світу. О. Вертинський», «Причастны судьбе. Закарпатский русский драматический театр». В 2016 році були видані монографії «Лесь Курбас» та «Олександр Вертинський»

Чхаїдзе В.А. працює над хрестоматією для студентів спеціалізації ”сценічне мистецтво” «Карнавал п’єс та інсценізація» В 2015 р. були видані статті «Робота режисера з художником» та «Режисерська розробка ідеї вистави». Також був виданий навчальний посібник для студентів спеціалізації РДТ, ОТС, ТЗН«Специфіка сценічної майстерності»

Захарченко А.І. працює над методичною розробкою «Формування творчої групи акторського курсу». Готується до друку методична розробка «Слово як важливий компонент сценічної дії». В 2014 р. була видана методична розробка «Внутрішній конфлікт персонажа п’єси в контексті основного конфлікту».

З 18 по 29 вересня 2015 р. студенти 5-А акторського курсу (художній керівник Висоцький Ю.П.) брали участь у 4-му Міжнародному фестивалі театральних шкіл та Міжнародному театральному семінарі в Китаї (м. Пекін) з метою споглядальної практики. Були відзначені дипломом за кращу виставу, за особливо яскраве акторське виконання, а також приз за краще виконання ролі.

В 2015 р. відбувся ХІ Міжнародний театральний фестиваль імені М. Заньковецької (м. Ніжин), в якому брали участь студенти 5-А акторського курсу (художній керівник Висоцький Ю.П.)

З 4 по 10 травня 2016 р. студенти 5-А акторського курсу (художній керівник Висоцький Ю.П.) брали участь у Міжнародному театральному фестивалі SINT в Угорщині (м. Бекешчаба).

У травні 2016 р. студентка 5-РДТ курсу (худ. керівник Судьїн В.М.) Швець О.Б. була номінована на театральну премію «Київська пектораль» за кращий режисерський дебют.

В 2016 р. Богомазов Д.М. отримав театральну премію «Київська пектораль» за кращу музичну виставу «Співай, Лола, співай!».

В 2016 р. за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтв, вагомі творчі здобуття та високу професійну майстерність, був нагороджений орденом «За заслуги» ІІ ступеня Кужельний О.П.


Адреса кафедри: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 52, тел. 234-11-90
e-mail: drama2@knutkt.edu.ua


 


   
Новини в офіційному телеграм каналі:
https://t.me/knutkt

Загальний чат
для питань:

https://t.me/knutktgroup
Чат гуртожитку:
https://t.me/knutkthostelСторінка у Facebook:
facebook.com/КНУТКіТ-ім-Карпенка-Карого-180012335373643/Генеральні партнери

Компанія «Інтеко-холдінг»


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co