Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Структура 🢒 Про кафедру продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва
Структура

Про кафедру продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва

Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», освітньо-професійними програмами:

  • «Організація кінотелевиробництва» першого (бакалаврського) рівня; 
  • «Продюсерство аудіовізуального мистецтва та виробництва» другого (магістерського) рівня;
  • «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» третього (освітньо-наукового) рівня для здобуття ступеня доктора філософії.

    Форми навчання – денна за заочна. Терміни навчання: 
  • за першим (бакалаврським) рівнем – 3 роки 10 місяців навчання (закінчується захистом кваліфікаційної роботи – короткометражним фільмом);
  • за другим (магістерським) рівнем  – 1 рік 4 місяці (навчання присвячено дослідженням та закінчується захистом теоретичної роботи);
  • за третім (освітньо-науковим) рівнем для здобуття ступеня доктора філософії (PhD)  – 4 роки.

    Під час навчання студенти опановують теорію і практику організації кінотелевиробництва
    та продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва.

    В аудіовізуальному мистецтві та виробництві працюють представники багатьох творчих і
    технічних професій: продюсери, кінодраматурги, режисери, кінооператори, художники,
    композитори, звукоінженери, механіки знімальної техніки, фахівці зі спецефектів тощо.

    Продюсери планують і координують всі аспекти виробництва фільму – від вибору сценарію і режисера, організації фінансування і до маркетингу та дистрибуції. Саме тому премія «Оскар» Американської кіноакадемії має категорії нагород для кожної кінопрофесії (краща режисура, кращий монтаж звуку тощо) окрім продюсерської, а роботу продюсера відзначають в категорії «Кращий фільм», яка підсумовує досягнення всіх професіоналів, задіяних у процесі створення фільму.

    З огляду на специфіку роботи продюсери можуть бути: лінійними, креативними, виконавчими, генеральними, продюсерами пост-продакшну, діджитал-продюсерами і т. д.

    Напрямки роботи продюсерів змінюються в залежності від сфери та досвіду. Можна бути
    продюсером на телебаченні, у кіно, рекламі, серіальному виробництві, продюсером YouTube каналу, інстаграм акаунту тощо.

    На сьогодні кафедра готує продюсерів-організаторів усіх типів, у залежності від обраного напрямку майбутньої сфери діяльності та інтересів (кіно-, телепродюсерів, діджитал-продюсерів).

Історія кафедри

У 2000-му році на кафедрі кінознавства було створено спеціалізацію ОВФ (організація виробництва фільму), згодом перейменовану на ОКТВ (організація кінотелевиробництва).

Під час навчання студенти цієї спеціалізації проходили навчально-виробничу практику в Національному центрі імені О.П. Довженка, на Національному телебаченні, Національній кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка та інших кіно- телекомпніях м. Києва. Студенти і випускники кафедри працювали в оргкомітетах фестивалів «Пролог» і «Відкрита ніч», брали активну участь у підготовці Міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Вчена рада університету 26 листопада 2019 року (протокол № 9) ухвалила рішення про утворення Кафедри продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва шляхом поділу Кафедри кінознавства.

2 квітня 2021 року з метою приведення якості підготовки професійних кадрів за освітньо- професійним програмами «Організація кінотелевиробництва» та «Продюсерство з аудіовізуального мистецтва та виробництва» у відповідність до європейських стандартів у структурі Інституту екранних мистецтв Університету було утворено Кафедру продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва.

Засновницею і першим завідувачем кафедри виступила доктор економічних наук, доцент, заслужений працівник культури України Інна Сергіївна Кочарян.

Випускники кафедри

Володимир Яценко, Поліна Бушинська, Олександра Братищенко та ін.

Фотогалерея