2. Структура 🢒 Зубавіна Ірина Борисівна, доктор мистецтвознавства, професор

Зубавіна Ірина Борисівна, доктор мистецтвознавства, професор

• Дисципліни, що викладає:
    – аудіовізуальне мистецтво та виробництво в сучасному соціокультурному просторі;
    – сучасне аудіовізуальне мистецтво та виробництво України;
    – новітні тенденції в кінознавстві;
    – керівництво аспірантами.
    1982 р. – закінчила МІІТ за спеціальністю «Прикладна математика».

1993 р. – закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого (на той момент Київський державний інститут театрального мистецтва
    імені І. К. Карпенка-Карого) за спеціальністю «Кінознавство» (з відзнакою).

У 1997 р. здобула науковий ступінь кандидата мистецтвознавства, а в 2001 році – вчене звання доцента.

У 2012 р. захистила докторську дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора мистецтвознавства (зі спеціальності «Історія та теорія культури»); 2015 року отримала вчене звання професора.

З 2013 р. – член-кореспондент Національної академії мистецтв України, з 2017 – дійсний член (академік) НАМ України

2012 р. нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України «За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку вітчизняної науки».
    2016 р. отримала Почесний диплом Національної академії мистецтв України та Почесний диплом Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України «За багаторічну сумлінну працю на ниві українського мистецтвознавства і теорії культури»
    2022 р. відзначена Подякою Національної академії наук України «За багаторічну плідну творчу працю, вагомий внесок у розвиток вітчизняного сучасного мистецтвознавства».

Є членом спеціалізованих вчених радах із захисту кандидатських і докторських дисертацій.
    З 2013 – член Комітету з присудження Державної премії України ім. Олександра Довженка.
    Член комітету з присудження щорічних премій НСКУ імені Ф. Соболєва.
    Член Національної спілки кінематографістів України, Асоціації кінокритиків НСКУ, НСЖУ, Київської організації НСХУ (секція критики та мистецтвознавства), член ФІПРЕССІ.
  • Професійний і науковий інтерес: досліджує проблеми історії та теорії екранної культури, мистецтвознавства, культурології.

Науково-методичний доробок: 4 одноосібні монографії, розділи у 5 колективних монографіях, близько 100 наукових статей та публікацій у виданнях, затверджених Міністерством освіти і науки України, 3 статті та 2 закриті рецензії у журналах, зареєстрованих в міжнародних науково-методичних базах Scopus і Web of Science, понад 400 публікацій з питань історії та теорії культури, екранознавства, гендерної проблематики тощо у періодиці, 8 праць.
  • Профіль в Google Scholar
  • Профіль в ORCID