Войтенко Володимир
засновник і головний редактор часопису «KINO-КОЛО», відник авторської телепрограми «Арґумент-кіно» («1+1») (1999-2018), Голова Правління Української кіноакадемії (2018-2023)
Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», освітньо-професійною програмою «Кінознавство».
Форми навчання – денна за заочна. Терміни навчання:
#Про кіно і не тільки про кіно
Якщо поставити питання — який найулюбленіший вид мистецтва у людини, більшість опитуваних відповість — кіномистецтво. Кінематограф настільки щільно й органічно увійшов в наше сьогодення, що просто важко уявити своє життя без десятої музи кіно і телебачення – це два кити, на які опирається наше світосприйняття, суспільні орієнтири, моральні ідеали, і, врешті-решт – просто відпочинок і видовищні розваги.
Але є категорія кіноглядачів, які йдуть до кінотеатру як на роботу, і обов’язково з’ясовують, чому їм сподобався або не сподобався той чи інший фільм, при чому не тільки в приватній бесіді, а й в мас медіа. Вони наводять аргументи і докази, аби довести, що перед ними – справжній шедевр або чергова невдача того чи іншого митця. Автор статей та виступів повинен добре відчувати свою аудиторію – чи то широкий глядацький загал, чи вузьке коло колег-кінематографістів, включаючи постановника картини. Така людина називається кінознавцем.
360 градусів у діяльності кафедри кінознавства
КНУТКіТ імені І. Карпенка-Карого
Отож, кафедра кінознавства – одна з фундаментальних теоретичних кафедр КНУТКіТ, яка єдина в країні підготовлює висококваліфікованих спеціалістів із кінознавства (теорія та історія кіно, кіно- та медіакритика).
Досліджуємо теорію, мову, контекст сучасного кіномистецтва, та найважливішим зі всіх мистецтв для нас є українське кіно. Творимо історію аудіовізуальної екранної культури та креативних індустрій.
Серед фахових дисциплін, що включені до навчальних планів:
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
Упродовж навчання студенти опановують теоретичні концепти кінематографу, оволодівають методами аналізу фільму, роботи кіно -режисера, актора, композитора тощо, навчаються писати статті, рецензії, огляди, створювати сценарії для радіо- і ТБ та кіно.
Кафедра історії та теорії кіно була заснована у 1961 році доктором мистецтвознавства, чільним українським істориком кіно Іваном Сергійовичем Корнієнко у складі кінофакультету Київського інституту театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого. З 1975 року розпочалося стаціонарне навчання на кінознавчому відділенні.
Першим завідувачем став доктор філології, професор Борис Спиридонович Буряк (1976-1991 рр.). В 1991-2013 роках кафедру очолювала Оксана Станіславівна Мусієнко, кандидат мистецтво-знавства, професор, член-кореспондент НАМУ, заслужений діяч мистецтв України. З 2013 року завідувач кафедри – Марина Тарасівна Братерська-Дронь, доктор філософських наук, кандидат мистецтвознавства, професор, академік УАН, заслужений працівник культури України.
Наша ґрунтовна освіта дозволяє реалізовуватися:
Це доводять наші випускники-кінознавці, професія для яких стала стилем життя: