Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Структура 🢒 Про кафедру кінорежисури та кінодраматургії
Структура

Про кафедру кінорежисури та кінодраматургії

Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», освітньо-професійними програмами:

  • «Режисура ігрового кіно»
  • «Режисура неігрового кіно»
  • «Режисура кіномонтажу»
  • «Режисура анімаційного фільму»
  • «Режисура анімаційного фільму» (комп’ютерна графіка)
  • «Драматургія кіно і телебачення»
  • «Майстерність актора кіно»

Форми навчання – денна за заочна. Терміни навчання: 

  • за першим (бакалаврським) рівнем – 3 роки 10 місяців навчання;
  • за другим (магістерським) рівнем  – 1 рік 4 місяці;
  • за третім (освітньо-творчим) рівнем для здобуття ступеня доктора мистецтва  – 3 роки.

У кінематографі є дві креативні професії, що формують складний творчо-виробничий процес від ідеї до створення фільму. Це зона відповідальності двох основних кінопрофесій – сценаристів і режисерів. Оволодіння всіма премудростями та тонкощами специфіки набуття професійних навичок і створення мистецької вартості кінофільму відбувається саме в процесі навчання, що вже багато років провадиться в навчальному просторі кафедри кінорежисури та драматургії, створеної в 1961 році в структурі кінофакультету при Київському державному інституті театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого. Відтоді змінилось не одне покоління викладачів, педагогів, художніх керівників творчих майстерень кафедри.

Суттєво змінилися й технології кіновиробництва – від 8-ми або 16 мм плівок через 35-міліметрові до сьогоденних цифрових, що змінили саму сутність технологічного процесу створення фільму, але незмінними залишаються принципи, за якими відбувається підготовка високопрофесійних фахівців для вітчизняного кінематографа, а також дотримання державної стратегії в галузі розвитку національної культури та збереженні й збагаченні традицій української кіношколи.

Освітньо-професійні програми «Режисура кіномонтажу», «Режисура анімаційного фільму», «Драматургія кіно і телебачення», «Майстерність актора кіно» є унікальними, адже в Україні тільки наш заклад вищої освіти готує бакалаврів цього спрямування з чотирирічним терміном навчання.

В основі навчальних програм закладено низку дисциплін для вивчення форми мистецтва і отримання практичного досвіду. Тематика і кількість збалансовані задля того, щоб наші студенти могли досягти найкращих результатів кіновиробництва. Програми постійно оновлюються залежно від потреб розвитку кіноіндустрії.

У рамках цього процесу студенти не лише вчаться працювати з камерою, встановлювати світло або здійснювати монтаж. Насичений розклад навчання включає лекції, практичні та семінарські зайняття і безпосередньо процес кіновиробництва. Під час виконання програми студенти пишуть сценарій, знімають, режисують і монтують свої навчальні, курсові та дипломні фільми

На кафедрах викладають майстри, які не лише постійно провадять навчальний процес, а й довели свій професіоналізм на знімальних майданчиках: відомі режисери ігрового і документального кіно, сценаристи багатьох відомих стрічок.

Потрапити до майстерень щорічно намагаються абітурієнти з усіх куточків не лише України, а й інших країн світу. Останнім часом інтеграційний процес взаємодії навчального процесу з відомими європейськими кіношколами набуває дедалі більшої кількості та змісту.

Випускники кафедри

Студенти та випускники кафедри активно знімають кіно і стають призерами міжнародних фестивалів, таких як: Le festival du court métrage de Clermont-Ferrand, Berlinale, DocuDays, Sundance, Одеський Міжнародний кінофестиваль, Молодість, Відкрита Ніч, KISFF, Wiz-Art, Коронація Слова тощо.

Крім того, ми – єдиний Інститут, випускники і студенти якого в різні часи привозили до України дві «Пальмові Гілки» Каннського кінофестивалю, номінацію і потрапляння в короткий список на «Оскар».

Випускники нашого Університету працюють у різних сферах галузі культури і мистецтв. Їхні творчі досягнення високо оцінені як у нашій державі, так і за її межами. Серед них народні та заслужені артисти, заслужені діячі мистецтв та заслужені працівники культури, лавреати державних та міжнародних премій.

Галерея