Семінар-практикум «Практики стоїцизму: подолання та профілактика стресів у професійній діяльності» для аспірантів
17 травня 2024 року в КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого відбувся щорічний семінар-практикум «Практики стоїцизму: подолання та профілактика стресів у професійній діяльності» для аспірантів спеціальностей 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» та 026 «Сценічне мистецтво».
Ініціатор і модератор – доцент кафедри гуманітарних дисциплін, кандидат філософських наук Євгенія Миропольська.
Хто такі стоїки та чи є стоїцизм корисною філософією для сучасного світу – про це та інше йшлося на семінарі. Стоїцизм вплинув на багатьох мислителів і залишається актуальним до сьогодні, пропонуючи методи для досягнення внутрішнього спокою та моральної сили.
Друга частина заходу була присвячена практиці, зокрема техніці використання негативних емоцій собі на користь. Стоїцизм недарма називають «філософією важких часів». Це одна з найбільш практичних філософій, яка звертається до конкретних ментальних потреб людини. Тому не дивно, що сучасний стоїцизм дедалі більше дрейфує в бік психології та психотерапії.
У цьому переконана і Євгенія Валеріївна: уміння знайти баланс між внутрішнім та зовнішнім, зберігати спокій та психологічну стійкість в умовах війни є сьогодні важливим завданням для кожного. Стоїцизм прагне забрати з нашого життя тривогу, безвихідь і абсурд, а замість них подарувати нам радість, осмисленість і красу.
Семінар-практикум став підсумковим заходом для аспірантів 1-го року навчання в рамках вивчення дисципліни «Мистецтво в контексті культури».