3. Підсумки ІІ-ї Всеукраїнської науково-практичної конференції «Український театр в сучасному соціокультурному просторі. Актуальні проблеми театрознавства»

14 травня 2024 року напередодні 120-річчя Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого та до 80-річчя кафедри театрознавства, відбулась ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Український театр в сучасному соціокультурному просторі. Актуальні проблеми театрознавства» (організатор – кафедра театрознавства КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого).

Пленарне засідання відбулось у змішаному форматі – очно та онлайн.

Конференція стала подією та місцем зустрічі викладачів і випускників кафедри різних поколінь. Гортаючи сторінки історії учасники конференції поновили творчі портрети і людські риси знаних театрознавців А.В. Полякова, І.Г. Посудовської,  Л.К. Білецької, РД. Сєннікової, Ю.М. Бобошко, Н.Б. Кузякіної, Ю.Б. Богдашевського, Р.Я. Пилипчука, Т.Д. Болгарської, В.І. Заболотної, Г. К. Липківської, В.О. Фіалка та багатьох інших.

Окрім карпенківського наукового-педагогічного складу у роботі конференції брали участь колеги інших мистецьких ЗВО, зокрема: Київського національного університету культури і мистецтв,  Львівського національного університету  імені Івана Франка, Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського. Представивши наукові і водночас емоційно-насичені доповіді, колеги підтвердили тяглість тих професійних засад, на які нині орієнтується й наша кафедра, що є запорукою єднання театрознавчої спільноти України.

Модерувала зустріч – завідувачка кафедри театрознавства, профеcор, доктор мистецтвознавства Наталія Владимирова.

За результатами конференції готується збірник матеріалів. Кафедра театрознавства КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого запрошує випускників, які бажають згадати своїх вчителів і колег, надсилати власні спогади, есе, міркування на адресу: theaterstudies@knutkt.edu.ua