ПАМ’ЯТАЄМО… «Юрій Мажуга: 95 років гідності, таланту і служіння»
13 квітня — день, коли народився Юрій Миколайович Мажуга — митець, чия доля нерозривно пов’язана з історією українського театру та кіно. Його життя стало прикладом справжнього служіння мистецтву — тихого, глибокого, безкомпромісного.
Після закінчення Київський інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого у 1953 році він прийшов до Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки і залишився йому вірним на все життя. Майже сім десятиліть на одній сцені, рідкісний приклад відданості, який викликає щире захоплення.
Його ролі були різними, від глибоких трагедій до витонченої комедії. У виставах «Ромео і Джульєтта», «Лихо з розуму», «Ревізор», «Гравець» він щоразу відкривав нові грані людської душі. У його грі не було фальші — лише правда, досвід і внутрішня культура, яку неможливо зіграти, її можна лише прожити.
На екрані Юрій Миколайович Мажуга з’явився ще у 1956 році у фільмі «Коли співають солов’ї», а згодом здобув широку любов глядачів завдяки ролі у серіалі «Народжена революцією». Його герої були близькими й зрозумілими, простими, але справжніми людьми.
Та не менш важливою була його педагогічна діяльність. З 1975 року – викладач Київського інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Як викладач і професор, він виховав цілу плеяду акторів, передаючи їм не лише майстерність, а й повагу до професії, до сцени, до глядача. Для багатьох він став не просто наставником, а моральним орієнтиром.
Його життя — це історія про вірність, працю і любов до мистецтва. І навіть після відходу у 2022 році його голос, його інтонації, його ролі продовжують жити у пам’яті глядачів і серцях учнів.
Світла пам’ять Майстру. Дякуємо за кожну мить на сцені і в кадрі.
З любов’ю та вдячністю КНУТКіТ імені І.К.Карпенка-Карого.













