КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


Міжнародний фестиваль театральних шкіл, м. Кишинев, Республіка Молдова
З 4 по 8 квітня у столиці Республіки Молдови місті Кишиневі проходив перший міжнародний фестиваль театральних шкіл, який організувала молдовська Академія музики, театру і художньої пластики. У показах на фестивалі брали участь представники п”ятьох країн – Білорусії, Грузії, Молдови, Румунії та України. Румунська театральна школа була представлена студентами з різних міст. Окрім Бухареста, можна було також побачити виступи студентів з міст Клуж-Напока, Тиргу Муреш, Ясси. Наші молдавські колеги показали роботи майбутніх акторів лялькового театру, студентів третьокурсників, а також кілька вистав студентів четвертого курсу.

Українська театральна школа була представлена студентами 4-А акторського курсу, які показали на фестивалі дві частини своєї вистави “ТрагеДраМедія”. Художній керівник курсу і режисер вистави заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри Ю.П.Висоцький, зважаючи на визначений господарями фестивалю кількісний склад делегації, змушений був скоротити першу частину вистави – композицію за трагедією В.Шекспіра “Отелло”, яка у 2009 році була з успіхом показана на Міжнародному фестивалі у м.Пекіні. Окрім того, довелось відмовитись від прологів  до кожної із частин вистави та її епілогу.

Виступ наших студентів відбувався на найбільшому сценічному майданчику фестивалю – на сцені відомого російського драматичного театру ім.А.Чехова. Зал, що вміщує близько шестисот глядачів було заповнено вщерть. Побоювання, що незнання української мови може зашкодити сприйняттю вистави, виявились марними. Всі реакції глядачів відповідали тому, як вистава сприймається у Києві. Реакцій було хіба що більше і були вони значно гучнішими і більш гострими, оскільки атмосфера аншлагу і особливий фестивальний драйв робили свою справу. На думку зарубіжних викладачів, виступ наших студентів продемонстрував високий рівень нашої театральної школи, цілковиту готовність творчої молоді до роботи на сцені професійного театру, наявність у неї великого творчого потенціалу. На сайті господарів фестивалю зазначається, що складалось враження виступу не студентів, а цілком професійних акторів.

На виставі наших студентів побували представники посольства України у Республіці Молдова, які з почуттям гордості і радості сприйняли великий творчий успіх своїх молодих земляків.

Наших студентів було нагороджено Призом  «За високий рівень професійної підготовки» та на адресу  університету надіслано лист-подяку від керівництва фестивалю.

 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co