2. Про нас 🢒 Наумова Лариса Миколаївна, доцент, кандидат філософських наук

Наумова Лариса Миколаївна, доцент, кандидат філософських наук

• режисура телебачення та монтаж;
  • видовищна специфіка екранних мистецтв;
  • образна мова екранного твору.

2000 року закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого (на той момент Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого) за спеціальністю «Режисура телебачення» (з відзнакою). Дипломний фільм «Атлантида» здобув перемогу в номінації «найкращий неігровий фільм» міжнародного фестивалю «Пролог» (Україна, 2000).

З 1994 по 2002 роки працювала на різних студіях, з 2002 року – як незалежний режисер.
    2002 року звершила роботу над циклом короткометражних документальних фільмів на екологічну тему, які були показані на екологічному форумі в Гаазі.

У 2004 році здобула науковий ступінь кандидата філософських наук (зі спеціалізацією «філософська антропологія, філософія культури»), дисертація на тему «Видовище як феномен культури. Філософський аспект», а в 2011 році – отримала вчене звання доцента.
    В 2004 – 2008 роках працювала доценткою кафедри кіно-телемистецтва Київського міжнародного університету.
    З 2003 року працює в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого на кафедрі режисури телебачення.

В 2008 – 2009 роках працювала над циклом фільмів «Непереможені». Фільми брали участь в українських та міжнародних фестивалях. Цикл відзначений на міжнародному фестивалі «Кінолітопис» (Україна, 2009). Фільми з циклу: «Доки я дію» (2009). був представлений на кіноринку Краківського міжнародного кінофестивалю (Польща, 2009), «Тиша» (2009) здобув перемогу в номінації «Телевізійний портрет» на міжнародному фестивалі документальних фільмів у Ханти-Мансійську (Росія, 2009).

В 2016 – 2020 роках працювала в Науково-дослідному центрі кінематографічних студій Києво Могилянської Академії.

В 2022 – 2023 роках викладала на Факультеті кіно і телебачення Академії виконавських мистецтв у Празі (Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze, FAMU).

Досліджує історію та теорію кіно, теорія і історія режисури, теорію і історію телебачення, український кінематограф, кінематографічний авангард, український кінематографічний авангард, мистецькі видовищні форми, видовищні процеси у культурі, екранні мистецькі форми, відеоарт.

Науково-методичний доробок становить: понад 170 наукових, навчально-методичних та науково-популярних публікацій: 1 одноосібна монографія, 20 розділів у колективних монографіях, включаючи міжнародні, 1 навчальний посібник, 50 статей у фахових наукових виданнях, включаючи міжнародні. Загалом 13 публікацій у зарубіжних наукових виданнях (Німеччина, Польща, Грузія), участь в українських та міжнародних конференціях. Виступала упорядником і рецензентом наукових видань та рецензентом статей у фахових міжнародних виданнях.
  • Профіль в Google Scholar