Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Новини
  3. Нам 120: ювілей Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Новини

Нам 120: ювілей Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого

Image

1 листопада 2024 року, в Будинку художника, Київський національний університет театру кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого відзначив своє 120-річчя від дня заснування. 

Ювілей Університету об’єднав залюблених у мистецтво карпенківців: працівників, студентів і випускників, колег і партнерів.

«Наші 120 в умовах війни – це ще одне свідчення незламності України, освітян і митців. Незламності та наполегливості творчої молоді, яка обрала свій професійний шлях і майбутнє тут, вдома, в Україні.

120 – це про пам’ять та шану воїнам, яким довелося змінити кінокамеру в руках на зброю; режисерське крісло на окопи, а мікрофон на рацію… Серед них чимало наших випускників і студентів, які відклали свою мрію про професію і стали на захист країни.

120 – це вже книга. Книга, кожна сторінка якої про нашу спільну роботу: студентів і викладачів, випускників, наших друзів і колег, які щодня роблять свій внесок у розвиток культури і мистецтва», – зазначила у своєму виступі ректор Університету Інна Кочарян.

На важливій місії, яку виконує Університет, наголосила заступниця керівника Офісу Президента України Олена Ковальська: «Вітаю з датою, яка є важливою не лише для тих, хто навчається в Університеті, чи є його випускником, а й для всієї країни. Я пишаюся перебуванням серед людей, які сьогодні в цьому залі, які працюють і несуть відповідальність за єдність нашої країни та за створення української ідентичності». Олена Ковальська вручила державні нагороди викладачам Університету, відзначеним відповідним указом Президента України.

Привітав Університет і міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький: «Від душі вітаю із важливою датою — днем Університету, який не лише є освітнім закладом, а й значним осередком збереження української культури та мистецтва! Без вас, у ці важкі роки, було б значно складніше відстоювати нашу державу. А ще складніше буде це робити в процесі її відбудови. Тож нехай ваші вміння стануть продовженням того, що наші хлопці й дівчата вже зробили і продовжують робити на полі бою». Цієї ж миті відбулось вручення подяк від імені прем’єр-міністра України та подяк міністра культури та стратегічних комунікацій України.

До урочистих привітань з нагоди ювілею закладу долучився очільник підкомітету музичних індустрій, заступник голови Наглядової ради Університету Олександр Санченко: «Мав честь вручити викладачам Університету подяки і почесні грамоти від Верховної Ради України за особливі заслуги перед українським народом. Бажаю Університету досягати нових вершин і ще багато разів святкувати по 120 років!».

Благословення карпенківці отримали від намісника чоловічого монастиря Києво-Печерської лаври Православної церкви України єпископа Бориспільського Авраамія: «Наша держава проходить велике випробування, а Церква допомагає зберегти свою ідентичність, свою духовну культуру. Вітання передає предстоятель автокефальної помісної Православної церкви України блаженніший митрополит Київський і всієї України Єпіфаній. Божого благословення, щоби навчаючись тут, ви збагачувались і культурою, і духовністю». За благословення блаженнішого працівників Університету було відзначено церковними нагородами.

Національна Академія мистецтв України вітала колектив в особі Віктора Сидоринка та Олексія Безгіна. Президія НАМ України нагородила науково-педагогічних працівників Університету відзнаками, золотою та срібною медалями і почесними дипломами.

В.о. голови Шевченківської районної в м. Києві Державної адміністрації Олександр Поповцев відзначив магнетичну силу Університету, що притягує людей з усього світу. За багаторічну сумлінну працю і значний внесок у зміцнення культури і духовності, патріотичне виховання молоді в. о. голови вручив подяки членам команди Університету.

Вітання Університет приймав і від: генерального директора Київського національного академічного театру оперети, голови Національної спілки театральних діячів України, народного артиста України Богдана Струтинського; голови Національної спілки художників України Костянтина Чернявського; голови Національної спілки кінематографістів України, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Борденюка та генерального директора Національної кіностудії імені Олександра Довженка, заслуженого діяча мистецтв України  Андрія Дончика. Борденюк і Дончик пригадали власний досвід студентства, відзначивши той ентузіазм, з яким входять у професію теперішні студенти Університету.

Гучними оваціями присутні вшанували педагогів, наставників, вчителів, які, поклавши свій талант та досвід на виховання нових поколінь, пішли у засвіти. Вони стали невід’ємною частиною історії Університету, тож назавжди залишаться в наших думках і серцях. Хвилиною мовчання віддали шану тим карпенківцям, які поклали своє життя за свободу і незалежність України.

Вітали Університет і його випускники: заслужений артист України, а нині військовий Дмитро Лінартович розповів, як йому на фронті допомогла акторська майстерність, і зробив музичний подарунок, заспівавши пісню. 

Народні артисти України Олександр та Назар Задніпровські, Анатолій Гнатюк, заслужені артисти України Олексій Зубков і Вадим Полікарпов Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка на чолі з його гендиректором-художнім керівником, народним артистом України Євгеном Нищуком, прийшли віддати шану своїй альма-матір, яка стала для них початком великого шляху у світ театру: «Університет Карпенка-Карого не лише дав нам знання й професійні навички, а й навчив любити сцену, відчувати справжність життя через мистецтво. Його історія – це історія про всіх нас, про тих, хто зберіг і передав далі мистецьку спадщину, хто творив і продовжує творити нові сенси у непростий для України час». Франківці засвідчили свою вдячність і глибоку любов до місця, де починалася їхня велика театральна доля, де закладалося мистецьке зерно, яке проростає в кожній виставі.

Генеральний директор Національного цирку України, заслужений діяч мистецтв України Владислав Корнієнко, подякував усім членам карпенківської родини і нагадав про те, яким важливим стає КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого в житті кожного працівника, випускника і навіть у житті та історії цілих родин. Від усієї циркової спільноти було презентовано видовищний подарунок у виконанні артистки цирку, дресирувальниці  Оксани Ляховської та її пернатого напарника.

А на підтвердження слів представників НСКУ про творчу енергію та професійну жагу підростаючого покоління кінематографістів Інститут екранних мистецтв створив відеопривітання з нагоди 120-річчя Університету. ІЕМ – це коріння, з якого проростає весь український кінематограф, випускники якого є володарями найпрестижніших фестивальних премій і нагород. Плеяда режисерських професій, драматурги, кінотелеоператори, актори кіно, диктори та ведучі програм телебачення, організатори кінотелевиробництва та кінознавці – всі продовжують навчатись і зростати в стінах Інституту, підживлюючи світовий кінематографічний спадок.

Артисти Національного академічного театру імені Лесі Українки Віталій та Євген Овчарови, Валерій Гайфуллін, Олександр Валюк, Юрій Кухаренко та Петро Сова завітали на святкування з літературно-музичною замальовкою «Наш театральний Універ», в якій  висловили вдячність своїм педагогам та воїнам ЗСУ за можливість жити й творити.

Солісти Національної опери України Каріна Тельвар та Даніїл Пащук виконали дует з балету «Лісова пісня». Неймовірно ніжне та чуттєве видовище нагадало про силу любові, що рятує нас у найскладніші часи.

А музичний номер-подарунок артистів Анни та Руслана Кірш, Максима Бусела, Ірини Баско з Національної оперети став завершальним доповненням вітань четвірки національних театрів.

Медалями та Золотим орденом Національної ради жінок України, Хрестом громадянських заслуг Національної премії «Скарб нації» та спеціальними відзнаками МБФ «Благодійна група “Мир”» було відзначено працівників Університету.

А далі – вітання від здобувачів: пластична композиція «На межі» – колаборація кафедри мистецтва театру ляльок й кафедри хореографії та пластичного виховання; вокально-музична композиція у виконанні 2-АМТіК (В) курсу спільно з викладачами кафедри музичного виховання – заслуженими артистами України Іриною Персановою та Михайлом Нагорним (концертмейстер Анжеліка Підгорна); музичний номер від гурту «Тезаріум»; трюкові вправи від кафедри хореографії та пластичного виховання під керівництвом викладача Університету Назара Майбороди.

Церемонію нагородження завершили врученням подяк від імені Київського міського голови.

На захід завітали й добрі друзі Університету – керівництво та вихованці Київської спеціалізованої школи № 23. Її директор Олександр Ігнатов подякував КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого за багаторічну співпрацю. Сьогодні 7 випускників Університету є вчителями школи, забезпечуючи театральну освіту у закладі, а чимала кількість вихованців школи нині є студентами Університету.

Ведучим заходу був випускник Університету – директор-художній керівник театру «Особистості», народний  артист України Петро Мага, який обрамив кожне вручення і виступ та понад три години втримував увагу глядачів. Університет висловлює щиру вдячність Петру Петровичу за всебічну допомогу в організації події!

Режисер-постановник 120-річчя: старша викладачка першої кафедри акторського мистецтва та режисури драми Лариса Семирозуменко.

Зі сцени Будинку художника лунали слова підтримки та вдячності, ностальгічні оповідки та найщиріші побажання успіхів і, звісно, зізнання в любові Київському національному університетові театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. 

120 років – це шість поколінь. Це тисячі викладачів і десятки тисяч студентів і випускників. Це копітка робота кожного, без винятку, працівника. Це міцна традиція і новітній творчий пошук.

Це історія, що нерозривно вплетена в загальну історичну основу нашої країни, її культуру та мистецтво. 

Щиро вдячні усім, хто розділив цю вагому в історії нашого Університету
мить разом з усією великою карпенківською родиною!
Далі – більше!