2. Про нас 🢒 Мусієнко Оксана Станіславівна, кандидат мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України

• історія світового кіно;
  • керівництво аспірантами.
    1973 р. – кандидат мистецтвознавства;
    1998 р. – заслужений діяч мистецтв України;
    2001 р. – Член-кореспондент НАМ України;
    2005 р. – професор.

В 1991-2013 роках очолювала кафедру кінознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
    1991-2021 була президентом Міжнародного фестивалю дитячих, молодіжних аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела».

Член Національної спілки кінематографістів України, до керівництва якої обиралася кількоразово, а також Української кіноакадемії та Міжнародної федерації кінокритиків.  Входить до складу редакційних колегій наукового віснику Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого та наукового віснику Київського національного університету культури і мистецтв. Серія “Аудовізуальне мистецтво і виробництво”.

Нагороджена: орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2004), Золотою медаллю НАМ України (2008), Срібною медаллю НАМ України (2023), почесним Золотим скіфським оленем за внесок у розвиток вітчизняного кінематографу від Міжнародного кінофестивалю «Молодість»(2023), преміями СК України (1978 і 1986), медаллю НАМ України (2018) та іншими відзнаками.
    Досліджує широке коло аспектів  українського та світового кіномистецтва та телебачення, зокрема, у контексті філософської проблематики,

Науково-методичний доробок:
    понад 400 публікацій, серед яких навчальних посібники і програми.
    Основні  книги О.С. Мусієнко: «Модернізм  &  авангард: єдність протилежностей.  Кінематограф  ХХ  століття»  (2018), «Українське кіно:  тексти  і  контекст»  (2009),  «Новаторські  течії  у  французькій кінематографії  (друга  половина  ХХ  ст.)»  (2005),  «Світло далеких зірок» (1995, у співавторстві), «Нова хвиля у французькому кінематографі: джерела, теоретичний  грунт, майстри» (1995), навчальний посібник), «У лабіринті ілюзій» (1987), «Гуманізм  і  антигуманізм  у  сучасному мистецтві  Заходу» (1978), «Образ  захисника  Вітчизни  на  екрані»  (1975).

Вибрані наукові дослідження у науковій періодиці: «Тарковський і філософія буття» (1995),  «Кіно і міфи тоталітарного суспільства»  (1996),  «До  проблеми  українського  історичного  фільму» (1999),  «Злива»  І.  Кавалерідзе…  Спроба  реконструкції»  (2018),  «Фільм нуар у  французькому кінематографі. Візуальний стиль і наративи» (2019), «Фентезі як неоміф у
     кінематографі» (2019), «Постмодернізм і методологічні стратегії» (2020), «Слов’янське
     фентезі. Феномен Сапковського» (2021).
  • Профіль в Google Scholar