КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng     укр
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти

 


Міжнародна співпраця

Розвиток міжнародного співробітництва у сфері художньої культури є одним із пріоритетних напрямів діяльності Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Завдяки потужному науково-творчому потенціалу викладацького складу, здобуткам у справі підготовки творчих, наукових і науково-педагогічних кадрів університет відіграє помітну роль у примноженні культурного і духовного потенціалу України, успішно репрезентує досягнення вітчизняного театрального мистецтва і кіномистецтва на міжнародній арені та активно розвиває співробітництво з міжнародними організаціями, театральними школами та кіношколами світу.

Міжнародні проекти

Впродовж останніх років університет плідно співпрацює з Міжнародним інститутом театру при ЮНЕСКО і за його ініціативи нашому університету надано право стати одним із членів-засновників Світового Консорціуму ЮНЕСКО – Chair-ITI (ГАТС - Глобальний Альянс Театральних Шкіл), створеного з метою забезпечення високого рівня мобільності у сфері театральної діяльності на основі об’єднання творчих здобутків міжнародної спільноти.

Ректор університету професор О. І. Безгін є членом Світового Консорціуму ЮНЕСКО – Chair-ITI та постійним учасником Міжнародних конференцій керівників мистецьких університетів, які проходять під егідою ЮНЕСКО (Румунія, Філліпіни, Іспанія, Китай, Мексика, Перу, Болгарія).

Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого як член Світового Консорціуму ЮНЕСКО – Chair-ITI брав участь у фестивалях театральних шкіл, які відбувалися в м. Синай (Румунія), в м. Маніла (Філліпіни), в м. Барселона (Іспанія), в м. Пекін (Китай), в м. Ліма (Перу), в м. Софія (Болгарія), в м. Бекешчаба (Угорщина), в м. Білосток (Польща) тощо.

В жовтні 2016 року Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого в м. Пекін (Китай) був підписаний Всесвітній освітній театральний альянс з 12-ма кращими театральними школами світу.

В жовтні 2017 року Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого брав участь в Міжнародному освітньому театральному фестивалі організованому Центральною академією драми м. Пекін, Китай та отримав дві престижні нагороди за кращу чоловічу роль другого плану та кращу чоловічу роль першого плану.

Також в жовтні 2017 року Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого в м. Пекін (Китай) був підписаний договір про співробітництво з Пекінською кіно академією, яка є провідним навчальним закладом Азії.

Київський університет театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого згідно з укладеними угодами про творчу співпрацю підтримує плідні творчі стосунки з театральними школами Угорщини, Вірменії, Грузії, Росії, Франції, Білорусі, Китаю, Японії, Південної Кореї, Болгарії, Швеції, Іспанії, Великобританії, Польщі, Німеччини, Молдови.

Участь у кінотелефестивалях

Роботи студентів Інституту екранних мистецтв представляють університет на багатьох відомих міжнародних кінофестивалях світу, а саме:

 • у НІМЕЧЧИНІ – МКФ «Берлінале» (Берлін), МКФ Go East (Вісбаден), Міжнародний конкурс короткометражних фільмів студентів кінематографічних ВУЗів, Гете-інститут, (Мюнхен), МКФ у м. Штутгард;
 • у США – МКФ «Remu World fest» (Хьюстон), МКФ «Дамах» (Сіетл), «МКФ Global-art» (Лос-Анджелес), Міжнародний кінофестиваль документальних фільмів, (Каліфорнія);
 • у ФРАНЦІЇ – Міжнародний фотоконкурс «Флоранж» (Париж), МКФ у м. Клермон-Феррані, МКФ у м. Канни;
 • МКФ «ESAP» (Порто, Португалія);
 • МКФ у м. Хіросіма, Японія;
 • МКФ „Мedia wave”, Угорщина;
 • Фестиваль короткометражних фільмів, м. Капальбіо, Італія;
 • МКФ «Зірки Шакену", "Бастау" (Алмати, Казахстан),
 • МКФ «Амірані», м.Тбілісі, Грузія;
 • МКФ «Молоде кіно», м. Баку;
 • МКФ м. Мінськ, Білорусь;
 • МКФ «Классфест», м. Кішінеу, Молдова
 • МКФ «Молодість», м. Київ

Міжнародний студентський кінотелефестиваль "Пролог"

Міжнародний студентський кінотелефестиваль «Пролог», заснований Університетом у 1986 році, став помітною подією у молодіжному творчому житті України. Метою фестивалю є сприяння популяризації кіномистецтва серед молоді, розширення міжнародних зв'язків і обмін досвідом між учбовими закладами вищої художньої освіти, які представляють сучасні кіношколи. Фестиваль націлений на об'єднання творчих досягнень міжнародного співтовариства і підготовку майбутніх кінохудожників.

Фестиваль «Пролог» - це дієва форма виявлення фахового рівня студентів, нагода творчих контактів молодих митців з різних країн.

У 2011 році відбулося святкування 50-річчя з дня заснування кафедри кіномистецтва (з 2005 року - Інститут екранних мистецтв). В рамках цих свят пройшов Відкритий міжнародний студентський кіно-телефестиваль «Пролог», в якому брали участь студенти та викладачі кіношкол Болгарії, Грузії, Вірменії, Росії, Франції, Білорусії, України.

У програмі фестивалю, крім показу студентських робіт проведено конференцію та майстер-класи провідних кінематографістів.

Міжнародний фестиваль театральних шкіл "Натхнення"

Київським національним університетом театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого у 2007 році засновано Міжнародний фестиваль театральних шкіл “Натхнення у якому приймають участь театральні школи із різних країн.

Мета фестивалю - сприяння популяризації театрального мистецтва серед молоді, розширення міжнародних зв’язків і обмін досвідом між навчальними закладами вищої мистецької освіти, які репрезентують сучасні театральні школи. Фестиваль спрямований на об’єднання творчих здобутків міжнародної спільноти й забезпечення високого рівня академічної мобільності у сфері театральної діяльності, а саме, на ті фундаментальні принципи міжнародної співпраці, що проголошені в Болонській декларації і в документах Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

У 2008 році в Першому Міжнародному фестивалі театральних шкіл “Натхнення” брали участь театральні школи таких країн: Білорусь, Грузія, Вірменія, Мексика, Литва, Польща, Росія, Словаччина, Україна.

У 2010 році в Другому Міжнародному фестивалі театральних шкіл “Натхнення” брали участь театральні школи таких країн: Білорусь, Болгарія, Вірменія, Ірак, Китай, Румунія, Словаччина, Угорщина, Україна, Хорватія.

У 2012 році в Третьому Міжнародному фестивалі театральних "Натхнення" брали участь театральні школи Болгарії, Вірменії, Грузії, Китаю, Молдови, Польщі, Португалії, Румунії, Росії, Словаччини, Угорщини, України.

Проведення наступного фестивалю заплановано на 2019 рік.

Міжнародні зустрічі

Останнім часом в Університеті з дружніми візитами перебували професор Університету міста Пуатьє (Франція) Гійом Вінсан та декан Інституту мистецтв міста Порто (Португалія) Мануєль Коста у Сільва, художній керівник театру "Современник" Галина Волчек (м. Москва, Росія), американський кінорежисер Девід Лінч, доктор кіномистецтва Алехандро Ойос Ернандесза Мексика), програмний координатор Паризької Сінематеки Жіль Руссо (Forum des images, Франція), доктор кіномистецтва Алехандро Ойос Ернандес (Аргентина-Мексика), американський актор, режисер продовжувач справи Віоли Сполін – Джейсон Едвард Хейл, відомий україно-ізраїльський письменник-сатирик Олександр Каневський, україно-чеська поетеса Евеліна Гвать, генеральним директором Лю Лімін,ООО «Культурна коммунікація Пекин Дакє» (Пекин, Китай), представниками Посольства Республіки Ліван, ректором ліванської академії, професором Талал Даржани, директором Академії театру і кіно Дім Амор м. Тель-Авів, Ізраїль.

Студенти університету беруть участь у багатьох престижних фестивалях театрального та кінотелемистецтва світу та є їх призерами.

На сьогодні університет розвиває плідні стосунки у напрямках культурно - інформаційної роботи з Посольствами та вищими навчальними закладами різних країн світу.

На міжнародній арені Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого вважається престижним вищим навчальним закладом мистецької освіти, як такий, що забезпечує високопрофесійний вишкіл.

Починаючи з 1966 року в університеті отримали вищу освіту понад 1000 студенів 67 країн світу.

З 1966 року щорічно до 1990 року за спеціалізацією "акторське мистецтво" навчалися громадяни Чехословацької Республіки для Українського Народного Театру у Пряшеві. У 70-80-х роках ХХ ст в університеті навчаються студенти східного світу, Латинської Америки з радянських республік.

Сьогодні в університеті навчається 31 студент, які є громадянами іноземних держав, зокрема – це громадяни Азербайджану, Білорусі, Грузії, Ірану, Казахстану, Латвії, Молдови, Росії, Сирії, Хорватії, Великобританії, Швейцарії, Литви, Кіпру, Ізраїлю.

У напрямку навчання іноземних громадян відділ міжнародних зв’язків та аспірантури займається організацією проведення вступу до університету, навчання іноземців, проводить нострифікацію документів про освіту іноземних громадян, підготовку пакету документів для вступу на навчання, а також дипломів.

В Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карогоз 1964 року діє аспірантура, а з 1970 року діє асистентура–стажування (див. «Підготовка наукого-педагогічних кадрів»).У 2016 році отримана ліцензія на підготовку докторів PhD.

Підготовка іноземних громадян та осіб без громадянства здійснюється на підставі: міжнародних договорів; загальнодержавних програм; договорів, укладених університетом з юридичними та фізичними особами. Умови вступу дивіться у розділі «Приймальна комісія».

З питань вступу іноземних громадян до університету звертатися у Відділ міжнародних зв'язків та аспірантури за адресою:
01054, м.Київ, вул. Ярославів Вал, 40
тел.: (+38044) 272-02-17
e-mail: international@knutkt.edu.ua

 


Міністерство культури та інформаційної політики України
УНІВЕРСИТЕТ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ


У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ АБО ВІЙНИ
ФЕСТИВАЛІ УНІВЕРСИТЕТУ


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co