Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Новини
  3. Карпенківці в Каннах: враження студентів від подорожі на одну з найпрестижніших подій року
Новини

Карпенківці в Каннах: враження студентів від подорожі на одну з найпрестижніших подій року

Image

Другий рік поспіль наші студенти відвідують одну з найпрестижніших подій року – Каннський кінофестиваль. Цю можливість, у травні 2024, карпенківці отримали завдяки 10 безкоштовним акредитаціям на усі дні кінофестивалю (секція «Cannes Classics»), запропоновані Університету організаторами.

Серед акредитованих студентів КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого – майбутні організатори кінотелевиробництва, режисери телебачення, кінооператори, режисери анімаційного фільму, драматурги і навіть доктор мистецтва.

Не лише вражаючою і натхненною стала подорож для наших учасників, а й досить результативною. Тож пропонуємо почитати відгуки самих карпенківців про 12 днів на Каннському кінофестивалі 2024.

  • Едуард Нечмоглод, аспірант 1-го року навчання (наук. керівник – доцент кафедри кінорежисури та кінодраматургії, заслужений діяч мистецтв України Михайло Іллєнко):

«Упродовж фестивалю мені вдалось чимало: відвідати прем’єри нових фільмів, які допомогли зрозуміти сучасні тенденції у світовому кінематографі, побувати на кіноринку та панельних дискусіях, які розширили мої знання в галузі кіно. Локально вдалося показати і свої попередні роботи.

Та найважливіше – я знайшов продюсера для свого майбутнього фільму, який планую знімати у серпні 2024 року. А ще – познайомитись із профі української індустрії: продюсером, кінодистриб’ютором, засновником та керівником кінокомпанії «Артхаус Трафік» Денисом Івановим та продюсеркою Albatros Communicos Анною Капустіною. Щоб вкотре привернути увагу світової кіноспільноти до подій в Україні, зокрема з метою збору коштів для колег, які воюють в Україні за свободу та захищають нашу країну від російської агресії, на подіях кінофестивалю я вдягав футболку з написом «Для кінематографістів, які зараз знаходяться в окопі» та qr-кодом фонду “Повернись живим”».

  • Юлія Гасанова, студентка 2-го курсу (опп «Організація кінотелевиробництва», кер. курсу – викладач кафедри продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва Кирило Горобець):

«Каннський кінофестиваль – це місце натхнення, комунікацій і позитивних емоцій.
Побачити й почути про кінокультуру країн з усього світу, ознайомитись із тенденціями світового кінематографа та відчути атмосферу в колі людей з однією жагою – творити, надихати, розвивати, це – про Канни.

Вдалось отримати не лише важливі контакти та нові знайомства, а закласти підґрунтя для подальшої копродукції з Україною, що я і ставила собі за завдання перед мандрівкою.

Моєю основною місією був нетворкінг, проте був час і на покази фільмів, панельні дискусії та лекції, які, безумовно підсилили новими знаннями і мотивацією на втілення чогось більшого.

Важко описати усі враження, але одне знаю точно: Канни – це потужний поштовх для професійного майбутнього!».

  • Ярослав Пушкарчук, студент 3-го курсу (опп «Кінооператорство», худ. кер. – ст. викладач, доцент кафедри кінотелеоператорства Дмитро Тяжлов):

«В усіх нас була спільна мета – культурний обмін та пошук корисних контактів. Але, як на мене, цьогорічні Канни подарували нам набагато більше.

Надзвичайно корисними та продуктивними були дні, проведені на фестивалі та кіноринку. Іноземні партнери та копродюсери з різних куточків світу зустрічаються тут для того, щоб домовитись про реалізацію складних проєктів, здебільшого повнометражних. Спостереження за цим процесом дали розуміння, що потрібно робити, презентуючи власні проєкти.

Наступного року планую активно просувати власний проєкт серед міжнародної спільноти, використовуючи стратегії і методи, запозичені цьогоріч у Каннах. Щодо інших подій, якими були насичені ці дні: під час панельних дискусій та лекцій для кінематографістів можна було ознайомитись зі світовими тенденціями та інсайдами».

  • Катерина Ягодка, студентка 3-го курсу (опп «Драматургія кіно і телебачення», кер. курсу – ст. викладач кафедри кінорежисури та кінодраматургії Юрій Голіченко):

«Поїздка в Канни справила на мене враження! Була можливість подивитись як світові кіношедеври – наприклад «Семеро Самураїв», так і насолодитись прем’єрою фільмів Копполи та Лантімоса. Ця подорож стала для мене місцем нових знайомств та партнерств, а також поштовхом рухатись далі!».

  • Богдан Приходько, студент 4-го курсу (опп «Режисура телебачення», худ. кер. – професор кафедри режисури телебачення, заслужений діяч мистецтв України Юрій Терещенко):

«Унікальний досвід занурення і доторку до кіноіндустрії Європи. Цікаво було вибудувати очікування і протиставити їх із реальністю.

Там було все: від можливості заховатися у натовпі, презентувати свій фільм і таким чином знайти собі копродакшн і дистрибуцію, до можливості подивитися якісне кіно на пів року раніше за усіх. Насичений період на знайомства, прогулянки Кіноринком та нетворкінги, вечірні пригоди й перегляди фільмів. Їхав до Канн із проєктом, аби знайти додаткову підтримку для фільму, що і вдалося нам з продюсеркою.

Це дійсно хороша можливість розказати про себе як автора, презентувати свій твір, знайти людей, яким би було цікаво допомогти у реалізації. Ну і звісно, це можливість розвантажити свою менталку біля Лазурного берега».

Також Каннський кінофестиваль відвідали студенти 4-го курсу Дарʼя Юрченко (опп «Драматургія кіно і телебачення», худ. кер. – викладач кафедри кінорежисури та кінодраматургії Андрій Бабік), Ярема Голота (опп «Кінооператорство», худ. кер. – викладач кафедри кінотелеоператорства Олександр Кришталович), Єва Зур’ян (опп «Організація кінотелевиробництва», кер. курсу – ст. викладач кафедри продюсерства аудівізуального мистецтва та виробництва Олеся Лавроненко); Марина Єневич, студентка 3-го курсу (опп «Режисура анімаційного фільму» (комп’ютерна графіка), худ. кер.– викладач кафедри кінорежисури та кінодраматургії Максим Білоногов) та магістрант Микита Ігнатьков (опп «Режисура телебачення», худ. кер. – доцент кафедри режисури телебачення, доктор мистецтва Ірина Правило).

Вдячні організаторам за унікальну можливість для українських студентів!
Особлива подяка студентці 4-ОКТВ курсу Єві Зур’ян,
яка другий рік поспіль здійснювала комунікацію з фестивалем!