3. Фільм студентів Інституту екранних мистецтв у програмі Міжнародного кінофестивалю «Duemila30» (Італія)

27-30 червня 2024 року у Мілані (Італія) відбувся Міжнародний кінофестиваль «Duemila30». Фестиваль, створений молодими кінематографістами у 2018 році, об’єднує креативних людей, зосереджених на сталому розвитку та соціальній інтеграції. Визнання мистецтва каталізатором позитивних змін є основною ідеєю фестивалю.

Зі спільною документальною роботою «Швидкісний», Університет в Італії представляли студенти 3-го курсу – Катерина Ягодка, (опп «Драматургія кіно і телебачення», кер. курсу – ст. викладач кафедри кінорежисури та кінодраматургії Юрій Голіченко) та Ярослав Пушкарчук (опп «Кінооператорство», худ. кер. – ст. викладач, доцент кафедри кінотелеоператорства Дмитро Тяжлов).

«Поїздка на «Duemila30» була досить цікавою та корисною. Ми з радістю представили свою роботу однодумцям і почули їхню думку.

Вдалося також відвідати лекції, присвячені сучасним кінотрендам, зокрема впровадженню штучного інтелекту в кінематографі. Цікавою була і програма короткого метру. Це ігрові, документальні та анімаційні фільми за різноманітною тематикою. Деякі стрічки експериментально поєднували ці жанри між собою», – ділиться враженнями Ярослав.

«Швидкісний» (Катерина є режисеркою стрічки, а Ярослав – оператором-постановником), вже двічі здобував для своїх творців спеціальні фестивальні відзнаки. Зокрема 2023 року на Міжнародному
етнографічному кінофестивалі «ОКО» в Болгарії.