Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Новини
  3. Студенти на воркшопі в рамках Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Festival AZYL (Словаччина)
Новини

Студенти на воркшопі в рамках Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Festival AZYL (Словаччина)

Image

Нещодавно студенти Інституту екранних мистецтв брали участь у воркшопі в рамках Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Festival AZYL, на якому були представники з Польщі, Угорщини, України, Словаччини та Чехії.

Воркшоп відбувся фактично вже після показу фестивальної програми. Команди формувались за принципом: по одному представнику з кожної країни. Результатом навчання мав стати фільм, присвячений темі «емпатії» з хронометражем в 1 хвилину. На написання сценарію, пошук акторів, зйомку та постпродакшн учасники мали 24 години.

За словами студентів, спочатку вони не дуже вірили в успіх робіт, знятих у такий короткий термін. Але досвід, отриманий під час воркшопу, змінив їхнє ставлення до форсованого методу створення візуального продукту:

«Такі роботи спрямовані на швидку реалізацію ідей та пошук правильного і комфортного підходу до роботи з різними департаментами. Маючи приклади багатьох простих робіт по одній хвилині, є можливість сублімувати свої ідеї в один повноцінний короткометражний фільм, розуміючи: в якій стилістиці тобі подобається працювати, який підхід використовувати до акторів, як працювати з оператором, звукорежисером та іншими членами команди», – ділиться своїми враженнями студент 3-го курсу Ярослав Пушкарчук (опп “Кінооператорство”).

Нагороду «Special Mention» у рамках воркшопу отримала команда Катерини Ягодки та Олександри Горієнко.

Під час свого перебування в Словаччині студенти також встигли відвідати майстер-класи з дистрибуції, кінооператорської майстерності та переглянути фільми учасників.

«Загалом навчальна програма дала розуміння одного із найефективніших підходів до створення власних фільмів. Використовуючи його, я можу підвищити свою продуктивність та якість власних робіт як оператора та колориста», – коментує Ярослав.

Серед учасників були студенти:

  • 2 курсу Олександра Горієнко (ОПП «Режисура кіномонтажу», худ. кер. – викладач кафедри кінорежисури та кінодраматургії Микола Базаркін);
  • 3 курсу Катерина Ягодка (ОПП «Драматургія кіно і телебачення, худ. кер. – ст. викладач кафедри кінорежисури та кінодраматургії Юрій Голіченко) та Ярослав Пушкарчук (ОПП «Кінооператорство», худ. кер. – ст. викладач, доцент кафедри кінотелеоператорства Дмитро Тяжлов);
  • 4 курсу Єва Зур‘ян (ОПП «Організація кінотелевиробництва», наук. кер. навч. курсу – ст. викладач кафедри продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва Олеся Лавроненко) та Дарія Кириленко (ОПП «Кінооператорство», худ. кер. – викладач кафедри кінотелеоператорства Олександр Кришталович).