Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Новини
  3. Презентація Університету на конференції «CILECT» Міжнародної асоціації шкіл кіно та телебачення
Новини

Презентація Університету на конференції «CILECT» Міжнародної асоціації шкіл кіно та телебачення

Image

Враховуючи тенденції розвитку сучасної освіти і науки, КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого прагне не лише національного визнання, а й посилення високого міжнародного статусу.

Завдяки посередництву Національного аудіовізуального інституту Франції та особистого сприяння викладача кафедри кінотелеоператорства Олександра Кришталовича, 8 листопада відбулась онлайн-презентація КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого на конференції «CILECT», організованій Міжнародною асоціацією шкіл кіно та телебачення (Centre International de Liaison des E’Сoles de Cinéma et de Télévision).

CILECT (заснована 1954 року у Каннах) об’єднує 182 аудіовізуальні навчальні заклади з 61-ї країни світу. Основними завданнями Асоціації є просування найвищих стандартів освіти, дослідження сфери аудіовізуального мистецтва, організація форумів для обміну мистецьким, педагогічним, методологічним та управлінським передовим досвідом.

Під час презентації нашого Університету ректор Інна Кочарян зауважила, що Інститут екранних мистецтв КНУТКіТ – єдиний в Україні, який готує фахівців за 12-ма напрямами в межах спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво»:

«Нам є що розповісти про нашу історію, але достатньо згадати всесвітньо відомих акторів, режисерів, операторів, які є нашими випускниками. Саме вихованці та їхні здобутки є нашою найбільшою гордістю!

Призів та нагород за останні роки було чимало і ось, лише частина з них: дві “Золоті пальмові гілки” Каннського кінофестивалю, номінація на премію “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою, головний приз Міжнародного фестивалю короткометражного кіно в Клермон-Феррані, приз “Global–Art” в Лос-Анджелесі, нагороди кінофестивалю “Санденс” та багато багато інших…».

Членів CILECT зацікавило те, яким чином в умовах війни відбувається навчальний процес в Україні та які проблеми в мистецькій освіті спричинили нинішні умови.

Керівництво поінформувало, що Університет один із перших в Україні поновив навчальний процес у квітні 2022 р. в онлайн та через місяць після того у офлайн-режимі: «Це допомогло молоді усвідомити, що їхнє життя триває. Проте щоразу, коли існує загроза, заняття припиняються, адже найголовніше – це безпека наших дітей.

Станом на 2023 рік понад 80 % студентів повернулись в Україну, що свідчить про прагнення та вибір молоді продовжити навчання в рідній країні. Студенти продовжують учитись, рефлексують на сучасні події, присвячують свої роботи реаліям сьогодення в державі. Історія засвідчує, що геніальні роботи часто народжуються в складні часи».

Участь у перемовинах від КНУТКіТ брали:

  • ректор Університету, доктор економічних наук, доцент, заслужений працівник культури України Інна Кочарян;
  • перший проректор, доктор економічних наук, професор Олег Кратт;
  • директор ІЕМ, доцент, заслужений працівник культури України Ольга Равлюк-Голіцина;
  • завкафедри кінорежисури та кінодраматургії, доцент, заслужений діяч мистецтв України Валентин Марченко;
  • завкафедри режисури телебачення, доцент, заслужений діяч мистецтв України Василь Вітер;
  • завкафедри кінотелеоператорства, доцент, заслужений діяч мистецтв України Богдан Вержбицький;
  • завкафедри продюсерства аудіовізуального мистецтва та виробництва, кандидат мистецтвознавства, доцент Людмила Новікова.

Модерувала зустріч старший викладач кафедри філології Тетяна Кошланська.

Це перший крок на шляху до набуття статусу члена Міжнародної асоціації шкіл кіно та телебачення. Ми щиро сподіваємось на схвальне рішення Асоціації
і з нетерпінням чекаємо на результат.