3. Підсумки Міжнародної науково-творчої конференції “Культурні орієнтації українського суспільства у сфері аудіовізуального мистецтва: сучасні виклики та проблеми”

20 березня 2024 року в Інституті екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого відбулась Міжнародна науково-творча конференція “Культурні орієнтації українського суспільства у сфері аудіовізуального мистецтва: сучасні виклики та проблеми”.

Організатор – кафедра режисури телебачення; модератор – старший викладач кафедри Олександра Пономаренко.

Участь у роботі конференції брали не лише студенти, аспіранти та викладачі нашого Університету, а й міжнародні фахівці. Всього було представлено 14 доповідей:

1. «Акцентований вплив та акцентований вияв у видовищах. Курбасівська спадщина». Доцент кафедри режисури телебачення, заслужений діяч мистецтв України Василь Вітер.
  2. «Український екранний герой в сучасному вимірі». Доповідач – старший викладач кафедри кінознавства, кандидат мистецтвознавства Тетяна Журавльова.
  3. «Сучасні проблеми телевізійного контенту для дітей». Доповідач – старший викладач кафедри режисури телебачення Валентина Костилєва.
  4. «Тематичне осмислення сучасності через призму літературного матеріалу». Доповідач – старший викладач кафедри режисури телебачення Маркіян Мірошниченко.
  5. «Практичний досвід адаптації українців в умовах еміграції в країнах Європи». Доповідач – старший викладач кафедри режисури телебачення Олена Шапаренко.
  6. «Режисерське осмислення соціальної реальності через внутрішні конфлікти персонажів (на прикладі “Я і Фелікс” Ірини Цілик)”. Доповідач аспірант 3-го року навчання кафедри режисури телебачення Владислав Вітрів.
  7. «Банальний діалог» як режисерське осмислення стосунків персонажів у ігровому кіно (на прикладі фільму Наконечного “Бачення Метелика”)». Доповідач аспірант 3-го року навчання кафедри режисури телебачення Андрій Хіміч.
  8. «Взаємодія професійних та непрофесійних акторів у кіно (на прикладі кастингу фільму “Ля Палісіада” Ф. Сотніченка)». Доповідач – аспірант 3-го року навчання кафедри режисури телебачення Антон-Григорій Цьона.
  9. «Процес пошуку проявів індивідуальних ознак характеру персонажа в процесі створення екранного героя». Доповідач – акорка театру, кіно та дубяжу, викладачка акторської майстерності Л. Островська.
  10. «Використання психофізичних технік, направлених на виявлення репрезентативної системи студента як основа індивідуального підходу у вихованні актора». Доповідачка – аспірантка 1-го року навчання, викладачка кафедри режисури телебачення Марія Івашечкіна.
  11. «Штучний інтелект та його потенційний вплив на українське аудіовізуальне мистецтво». Доповідач – аспірант 1-го року навчання кафедри режисури телебачення Владислав Омелянчук.
  12. «Пошук фінансування та можливостей ко-продукцій для ігрового короткометражного фільму в умовах відсутності державної підтримки кінематографії». Доповідач – аспірант 1-го року навчання кафедри режисури телебачення Кирило Земляний.
  13. «Специфіка української євроінтеграції в галузі кіновиробництва. Досвід втілення проекту в Нідерландах». Доповідачка – магістрантка практичної режисури А. Шерстюк (Нідерланди).
  14. «Можливості культурної євроінтеграції. Сучасні виклики та проблеми на прикладі Швеції». Доповідач – режисер, актор, продюсер Андрес Скрейа (Швеція).

* З матеріалами конференції можна буде ознайомитись незабаром на сайті Університету у розділі «Наукова діяльність» (матеріали конференцій).