2. Про нас 🢒 Творча діяльність

Творча діяльність

Кіно- та відеороботи студентів і випускників кафедри беруть участь у численних вітчизняних та міжнародних фестивалях. За останній час нагородами відзначені:

• Ігор Висневський (New York city International Film Festival, США; МКФ, Монреаль, Канада; VII МКФ «Корона Карпат»);
  • Філіп Сотниченко (Одеський МКФ);
  • Юрій Катинський (МКФ «ВІЗ-АРТ», МКФ короткометражних фільмів KISFF);
  • Антон Скрипець, Сергій Данилевський (МКФ «Пролог»);
  • Едуард Томільченко, Олександра Пономаренко, Олександра Степашко (IV Міжнародний фестиваль театральних та кінематографічних шкіл Class Fest, Молдова);
  • Ольга Несвітайлова, Максим Люков, Рената Бобарчук (Х Всеукраїнський Міжнародний фестиваль «Молоде телебачення» ім. В. Чубасова);
  • Назарій Носенко (Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Талановиті діти України»);
  • Олександр Ратій (МКФ «Молодість», МКФ SmitaPatil, Індія, Одеський МКФ, Short Film Corner Cannes);
  • Нікон Романченко (МКФ «Молодість»);
  • Батицький Руслан (ХХ міжнародний фестиваль «Crossroad»);
  • Слабошпицький Мирослав (Канни-2014);
  • Нікон Романченко (43 МКФ «Молодість»),
  • Ірина Цілик (МКФ «Молодість»),
  • Олександр Ратій (МКФ «Молодість»),
  • Марія Феленко (Одеський фестиваль студентського кіно «Перший крок – 2020», Х МКФ «КІНО І ТИ». Урзуф; 9 МКФ «Корона Карпат»);

2022– Best Student Film «Inter Short Film Festival», Ukraine

2022 – Спеціальна відзнака International Film Festival “Ukrainian Dream”, Одеса

• Ярмонова Андріана (фестиваль «Відкрита ніч. Дубль 24») та ін.

Випускник майстерні В. П. Вітра 2021 року Максим Тузов отримав понад 15 призів на міжнародних кінофестивалях за дипломний ігровий к/м фільм «Праведник»: (Afraid. Online film award; Halicarnassus Film Festival; AltFF Alternative Film Festival; Paris Cinema Awards; Indie online film award; Brazil New Visions Film Fest Camaragibe; Madras Independent Film Festival; Roma Short Film Festival; Best Istanbul Film Festival; London International Monthly Film Festival; Europe Film Festival; New York Flash Film Festival; HOLLYWOOD BLVD FILM FESTIVAL; New York Istanbul Short Film Festival; New York Istanbul Short Film Festival. 2021рік).

Роботи студентів майстерні професора Юрія Терещенка були відзначені:

«Будинок 359-й» режисерки Алли Мітюкової відзначило журі від Чеського центру та презентувало для неї подорож до Праги з метою професійного розвитку. С

Філіп Сотніченко. 52-й Роттердамський МКФ нагорода  FIPRESCI; «Найкращий фільм фестивалю Kino pavasaris у Вільнюсі; приз за найкращу режисуру на  кінофестивалі у Сараєво; Національна премія кінокритиків «Кіно-коло» (Україна). Фільм «Ля Пасіада». 2023. Ст річка також номінована на премію Європейської кіноакадемії в категорії «Відкриття року – приз FIPRESCI»

Студентами 4 курсу майстерні Наталії Дніпренко було відзнято цикл короткометражних документальних фільмів «Моя війна». Кожна картина має свою окрему назву та історію. Зла війна розкидала курс по всьому світу. Так, в кожного своя доля, своя війна. Двоє студентів з курсу не зняли роботи, бо захищають нашу країну від агресора в лавах ЗСУ та тероборони.

Ці фільми демонструвалися в Дюссельдорфі та Берлині. Вечори українського кіно ( з показом екранних робіт випускників кафедри режисури телебачення) у Старому театрі м. Кракова (березень-травень 2022) організувала та провела старший викладач кафедри Олена Шапаренко.

Повнометражний дебют Філіпа Сотніченка  «Ля Палісіада» на  52-му Роттердамському МКФ отримав нагороду FIPRESCI;  став найкращим фільмом фестивалю Kino pavasaris у Вільнюсі та отримав приз «За найкращу режисуру» на кінофестивалі у Сараєво та  нагороду «Найкращий повнометражний ігровий фільм»  Національної премії кінокритиків «Кіно-коло» (Україна).