2. Структура 🢒 Волошенюк Оксана Валеріївна, викладач кафедри кінознавства

Волошенюк Оксана Валеріївна, викладач кафедри кінознавства

• Дисципліни, що викладає:
    – історія українського кіно;
    – історія неігрового кіно;
    – історія та теорія телебачення та медіа;
    – мультимедійна (кросмедійна) журналістика;
    – українське телебачення: тенденції розвитку.
    1988 р. – закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К.
    Карпенка-Карого (на той момент Київський державний інститут театрального мистецтва
    імені І. К. Карпенка-Карого) за спеціальністю «Кінознавство» (з відзнакою).

В 1988-1991 рр. – працювала на кіностудії «Київнаукфільм» в творчому об’єднанні «Четвер».
    1992-1996 рр. – науковий співробітник Українського центру культурних досліджень.
    1996-2006 рр. – координатор, директор програм «Мас-медіа», «Роми України»
    Міжнародного фонду «Відродження».
    2006-2008 рр. – директор, менеджерка медіаосвітніх програм Академії української преси.
    2008-2023 рр. – м.н.с., вчений секретар відділу екранних мистецтво і культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України.
    З 2023 року – викладачка кафедри кінознавства (в якості сумісника розпочала викладати в
    2021).

Член FIPRESСI, НСКУ, Голова Правління Спілки кінокритиків України.
    Номінатка премії Women in Arts 2021 в категорії «Жінки в культурній журналістиці,
    дослідженнях культури». Член Громадської ради при Національній раді з питань телебачення та радіомовлення (2016-2017 Експертної комісії Держкіно (2015-16), Експерт Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» (з 2015).

2016 року нагороджена почесною грамотою Національної ради з питань телебачення і
    радіомовлення України «За внесок у розвиток свободи слова в Україні».
  • Професійний і науковий інтерес: досліджує історію українського кіномистецтва, теоретичні проблеми медіа та кінограмотності.

Науково-методичний доробок становить 56 наукових та навчально-методичних праць: 3
    колективні монографії, 1 підручник, 28 навчально-методичних посібники, 6 навчальних програм, 7 статей у фахових виданнях, затверджених Міністерством освіти і науки України, 2 праці у зарубіжних наукових виданнях та 9 матеріалів наукових конференцій. Співавторка Державного стандарту середньої та профільної освіти Нової української школи (делегована НАН України).
  • Профіль в Google Scholar