Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Структура 🢒 Губерначук Володимир Григорович
Структура

Губерначук Володимир Григорович

  • Посада: доцент кафедри сценічної мови Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка – Карого.
  • Науковий ступінь, вчене звання: доцент.
  • Почесне звання: заслужений працівник культури України.
  • Дисципліни, що викладає:
    – культура мовлення на радіо та телебаченні;
    – культура мовлення кіноактора.
  • Біографія:
    1996 – закінчив КДІТМ (зараз КНУТКіТ) імені І.К.Карпенка-Карого і здобув кваліфікацію спеціаліста актора драматичного театру та кіно за спеціальністю «Акторське мистецтво» (майстерня Бориса Петровича Ставицького).
    1997 – початок викладацької діяльності в Київській театральній школі-студії (КТШС). Художній керівник – Олександр Павлович Кочнєв, директор – Лариса Миколаївна Гненна.
    1997-1998 – викладання на кафедрі телебачення в КНУКіМ (зав. каф. Віктор Кісін).
    1999-досі – викладання на кафедрі сценічної мови КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого (в майстернях Олександра Кочнєва, Аркадія Непиталюка, Тараса Денисенка, Олексія Богдановича й Василя Ілащука, Сергія Калантая та Інни Капінос).
    2006-2009 – навчання в асистентурі-стажування КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого (науковий керівник – Алла Олександрівна Гладишева).
    2013-2015 – викладання техніки мовлення в медіаосвітній програмі телеканалу «Інтер», мета якої підготовка висококваліфікованих спеціалістів у галузі телебачення. 
    2015 – набуття педагогічного звання «викладач-методист».
    2015 – співзасновник «Майстерні успішних комунікацій», яка спрямована на розвиток мовленнєвих здібностей.
    2017-досі – консультант Методичного об’єднання викладачів сценічного мистецтва КММЦЗКНЗ Департаменту культури КМДА.
    2024 – посада доцента кафедри сценічної мови.

    Указом Президента України від 18 листопада 2024 року №772/2024 «Про відзначення державними нагородами України» за мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя в умовах воєнного стану, сумлінне виконання професійного обов’язку присвоєно звання заслуженого працівника культури України.
  • Професійний і науковий інтерес: досліджує мовні та мовленнєві питання в царині екранного та акторського мистецтв. Працює зі студентами над опануванням мовленнєвих навичок, створенням авторських текстів, а також над виконанням літературних творів різноманітних жанрів в студійному та сценічному просторі.
  • Наукова діяльність: учасник міжнародних науково-практичних конференцій, автор та співавтор навчальних та робочих програм, методичних рекомендацій.
  • Творча діяльність:
    1996 р. – робота над роллю Ґільденстерна («Гамлет» В. Шекспіра, «Розенкранц і Ґільденстерн мертві» Т. Стоппарда) в театральній постановці Олега Ліпцина «Гамлет» (Театральний осередок «Дах»).
    2000 р. – роль Фірса в постановці Олега Ліпцина «Вишневий сад» за однойменною п’єсою А.Чехова (в межах мистецького проєкту «Зелена Академія»).
    2000 р. – участь у театральному фестивалі «Вересневі самоцвіти» з поетичною композицією за творами Арсенія Тарковського (реж. Олександр Кочнєв).
    2001 р. – роль Старвелінґа в постановці «Квінс та інші» за п’єсою «Сон літньої ночі» Вільяма Шекспіра (реж. Олександр Кочнєв).
    2002 р. – роль Музиканта в постановці «Добра людина» за Бертольтом Брехтом (реж. Олександр Кочнєв).
    2002 р. – роль Блінова в постановці «Блін-2» за Олексієм Слаповським (реж. Олександр Кочнєв).
    2003 р. – роль Кароля в постановці за однойменною п’єсою Славомира Мрожека (реж. Володимир Турич).
    2004 р. – участь у театральному проєкті «Коза» (піша театральна подорож селами Львівської області до Львова з вуличною виставою «Коза» (реж. Леонід Кантер) та поетичною композицією за творами Т.Г.Шевченка (реж. Олександр Кочнєв)).
    2005 р. – участь у міжнародному театральному проєкті «З табуретом до океану» (реж.-орг. Леонід Кантер). 35 днів подорожі з вуличною виставою «Івасик Телесик» та українськими піснями Польщею, Німеччиною, Францією з фінальним встановлення прапора України на березі Атлантичного океану.
    2008-2011 рр. – перекладач на ТРК «Глас».
    2009 р. – роль лікаря у фільмі Мирослава Слабошпицького «Діагноз».
    2018 р. – редактор трьох поетичних збірок Сергія Губерначука «Переді мною…», «Перґаменти», «Матіоловий сон».

    Учасник міжнародних та всеукраїнських фестивалів. Займається підготовкою виконавців до участі в різноманітних мистецьких конкурсах та фестивалях.
  • Громадська діяльність: член Національної спілки театральних діячів України (від 2010 року).
  • Контактна інформація: v.hubernachuk@knutkt.edu.ua