Київський національний університет
театру, кіно і телебачення
іменi І. К. Карпенка-Карого

  1. іконка дім Головна
  2. Вступ 🢒 Правила прийому для іноземних громадян 2025
Вступ

Правила прийому для іноземних громадян 2025

Правила прийому до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого в 2025 році

XIV. Особливості прийому на навчання до закладів вищої освіти іноземців та осіб без громадянства

1. Прийом на навчання до Університету іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законами України «Про вищу освіту», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про закордонних українців», «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», «Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України»; постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 729 «Питання здобуття вищої освіти деякими категоріями осіб»; Порядком організації прийому до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 2024 року № 758; наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 року за № 2004/24536; наказом Міністерства освіти і науки України від 02 грудня 2019 року № 1498 «Про затвердження Порядку встановлення квот для здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства в межах обсягів державного замовлення відповідно до міжнародних договорів України», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020 року за № 153/34436.

Громадяни Російської Федерації, Ісламської Республіки Іран, Республіки Білорусь та Корейської Народно-Демократичної Республіки, які не мають посвідки на постійне проживання в Україні, приймаються на навчання за індивідуальним дозволом Міністерства освіти і науки України.

2. Іноземці та особи без громадянства, особи без громадянства, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем, особи, які звернулись за захистом в Україні та надали Довідку про звернення за захистом в Україні, (далі – іноземці), можуть здобувати вищу освіту за кошти фізичних та/або юридичних осіб, якщо іншого не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між закладами вищої освіти про міжнародну академічну мобільність.

Прийом іноземців та осіб без громадянства, зокрема закордонних українців, які постійно проживають в Україні, громадян Республіки Польща, осіб, яких визнано біженцями, та осіб, які потребують додаткового захисту, на місця державного замовлення проводиться відповідно до пункту 6 розділу III цих Правил. Прийом інших категорій іноземців до Університету на навчання на місця державного замовлення здійснюється в межах квот для іноземців.

Прийом на навчання іноземців для здобуття вищої освіти проводиться на акредитовані освітні програми.

3. Прийом іноземців на навчання може проводитись очно та/або дистанційно. Набір іноземців на навчання здійснюється з використанням Єдиної міжвідомчої інформаційної системи України для іноземців та осіб без громадянства, які бажають навчатися у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти України (далі – Єдина система).

Строк дії електронного запрошення на навчання, виданого засобами Єдиної системи, становить не більше шести місяців з дня накладення на нього електронної кваліфікованої печатки Університету.

Запрошення на навчання видане засобами Автоматизованої системи «Електронний журнал» уповноваженого Міністерством освіти і науки України державного підприємства, залишається дійсним до 01 квітня 2025 року включно.

Брати участь у дистанційному прийомі можуть іноземці, які отримали електроне запрошення на навчання, отримали комплекс послуг з інформаційної та консультаційної підтримки (у разі отримання запрошення на навчання засобами Автоматизованої системи «Електронний журнал» уповноваженого Міністерством освіти і науки України державного підприємства), а також здійснили процедуру легалізації документів про освіту в країні їх видачі: здійснили легалізацію в Міністерстві закордонних справ країни, яка видала документ про освіту; здійснили легалізацію в консульському відділі дипломатичної установи України за кордоном (консульська легалізація або апостиль).

Для організації дистанційного набору іноземців на навчання для здобуття вищої освіти Університет проводить ідентифікацію особи та вступні випробування у дистанційному форматі із забезпеченням їх відеозапису (в тому числі з екрану пристрою вступника). Відеозапис вступного випробування зберігається після проведення вступного іспиту для іноземців протягом п’яти років в Університеті, а посилання на цей запис вноситься до Єдиної бази.

У разі дистанційного вступу іноземець надсилає засобами поштового зв’язку до Університету легалізовані або нотаріально завірені копії документів про попередню освіту. При першому перетині державного кордону України та після прибуття до Університету іноземець передає оригінали документів особисто.

4. Зарахування вступників з числа іноземців на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб здійснюється Університетом:

Етапи вступної кампаніїТермін
Строк реєстрації заявз 01.07.2025 р. по 01.10.2025 р.
Проведення вступних випробуваньз 01.07.2025 р. по 25.10.2025 р.
Зарахування на навчанняз 01.07.2025 р. по 31.10.2025 р.

Зарахування іноземців на навчання на відповідний рівень вищої освіти здійснюється:

  • на основі документа про попередній здобутий рівень освіти; 
  • за результатами творчого конкурсу/фахового іспиту; 
  • вступного іспиту з української мови  (мови навчання);
  • та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, і врахування балів успішності, що дають право на продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий ступінь (рівень) освіти.

Для вступників на бакалаврські програми на базі загальної середньої освіти Університет на основі документа про попередній здобутий рівень освіти обчислює бали/оцінки вступника з трьох загальноосвітніх предметів (іноземна мова, математика, історія). Мінімально необхідна для вступу кількість балів – 125.

Для вступників на магістерські програми на базі ступеня бакалавра/магістра враховується середній бал документа про попередній здобутий рівень освіти. Мінімально необхідна для вступу кількість балів – 125.

5. Усі категорії іноземців, які вступають на навчання, зараховуються до Університету на підставі наказів про зарахування. Підтвердженням факту навчання може бути довідка, сформована в ЄДЕБО.

6. Для вступу до Університету іноземець особисто подає до Приймальної комісії заяву у паперовій формі, у разі дистанційного вступу – електронною поштою її скановану копію.

До заяви іноземець додає:

1) документ (оригінал та дві його копії) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ;

2) додаток (оригінал та дві його копії) до документа про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ (за наявності); При вступі для здобуття ступеня магістра подається оригінал та дві копії документа, в якому міститься інформація про зміст навчальної програми за попереднім ступенем (рівнем) вищої освіти, отримані кредити, тривалість навчання та успішність з навчальних дисциплін (у разі відсутності цієї інформації у додатку до документа про освіту).

3) академічну довідку (оригінал та дві її копії), видану іноземним/українським навчальним закладом (у разі переведення або поновлення на навчання);

4) чотири копії паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства;

5) поліс медичного страхування;

6) 10 фотокарток 30 х 40 мм;

7) копію посвідчення закордонного українця (за наявності).

Документи, зазначені у підпунктах 1 – 4 цього пункту, мають бути перекладені в Україні з мови оригіналу українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу.

Документи, зазначені у підпунктах 1 – 3 цього пункту, мають бути засвідчені в країні їх видачі у спосіб, який офіційно застосовується в цій країні для такого засвідчення, та легалізовані відповідною закордонною установою України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. 

7. Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання у межах установлених квот для іноземців на підставі направлень Міністерства освіти і науки України.

8. Іноземці, які прибувають в Україну для участі в програмах академічної мобільності або для здобуття вищої освіти за узгодженими між українським та іноземним закладами вищої освіти освітніми програмами, приймаються на навчання з урахуванням договірних зобов’язань відповідних закладів вищої освіти.

9. Іноземці та особи без громадянства, зокрема закордонні українці, які постійно проживають в Україні, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, зокрема за рахунок коштів державного або місцевого бюджету, за винятками, встановленими Конституцією України, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Закордонні українці, статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця (крім осіб, які постійно проживають в Україні), можуть зараховуватись на навчання за державним замовленням у межах установлених квот для іноземців за вступним іспитом для іноземців з предметів, передбачених Правилами прийому.